StoryEditor

Dlaczego firmy John Deere i DeLaval podjęły współpracę?

Partnerstwo John Deere i DeLaval – zrównoważona produkcja mleka z Milk Sustainability Center.
04.10.2023., 10:00h

Rolnicy zajmujący się produkcją mleka używają MSC do monitorowania efektywności wykorzystania składników odżywczych (Nutrient Use Efficiency – NUE): azotu, fosforu, potasu i dwutlenku węgla (CO²) dla ich całego gospodarstwa czy konkretnych pól uprawnych oraz hodowli bydła. MSC dostarczy również danych, które pozwolą hodowcom bydła mlecznego porównać wydajność z innymi działaniami dotyczącymi hodowli oraz zidentyfikować kluczowe obszary wymagające poprawy. Celem MSC jest pomoc hodowcom bydła mlecznego niezależnie od marki wykorzystywanego przez nich sprzętu i oprogramowania do zarządzania.

Dane to przyszłość hodowli bydła mlecznego

– Hodowla bydła mlecznego jest prawdopodobnie najbardziej złożonym obszarem rolnictwa, który nie ma zintegrowanego systemu zarządzającego wydajnością zbioru plonów i hodowli. Tacy rolnicy często wykorzystują pięć do siedmiu różnych, niepołączonych ze sobą rozwiązań z zakresu oprogramowania, aby prowadzić swoją działalność. MSC pozwoli im obliczać, stymulować i optymalizować NUE oraz CO2 dla zrównoważonego podejmowania decyzji, które będą generować zyski – mówi Dave Chipak, Director Dairy & Livestock Production Systems w John Deere.

Po autoryzacji wykonanej przez rolnika, dane z DeLaval Plus i John Deere Operations Center zostaną automatycznie przekierowane do Milk Sustainability Center. To zredukuje konieczność ręcznego wprowadzania danych i zagwarantuje ich wysoką jakość. Ostatecznie pomoże całemu systemowi używanemu w gospodarstwie (na polach, w hodowli, w zasobach pracowniczych, doradztwie, sprzęcie i innych aktywach) pracować wspólnie.

image

Rolnicy zajmujący się hodowlą bydła mlecznego szukają sposobów na zmniejszenie śladu węglowego i poprawę poziomu zrównoważonego rozwoju (zdjęcie ilustracyjne).

FOTO: Jan Józefowicz

Milk Sustainability Center odpowiada na potrzeby

MSC działa w chmurze danych i jest dostępne na komputerach oraz urządzeniach mobilnych, zbudowane i napędzane przez Dairy Data Warehouse BV (DDW). To firma z Holandii, która przez ostatnie 10 lat oferowała rozwiązania z zakresu danych dostarczanych zrównoważonemu przemysłowi hodowli bydła mlecznego. Rolnicy prowadzący zajmujący się produkcją mleka, konsultanci, dealerzy i inni partnerzy mogą zostać zaproszeni do sprawdzenia swoich danych w MSC.

– Rolnicy zajmujący się hodowlą bydła mlecznego szukają sposobów na zmniejszenie śladu węglowego i poprawę poziomu zrównoważonego rozwoju. Milk Sustainability Center pomoże tym gospodarstwom osiągnąć ich cele i zająć się rosnącymi potrzebami przetwórców mleka, dostawców i również klientów – mówi Lars Bergmann, Executive Vice President Digital Services w DeLaval.

Początkowa wersja MSC zostanie uruchomiona latem 2024 roku w Ameryce Północnej i wybranych krajach Unii Europejskiej, będzie ona darmowa. Uruchomienie wersji premium z poszerzonymi funkcjami odbędzie się później.

DeLaval – globalny zasięg

Jako firma bazująca na innowacji, stale tworzy nowe sposoby pomagania klientom i rolnikom zajmującym się hodowlą bydła mlecznego. Chodzi o to, aby zrobić więcej przy mniejszym nakładzie pracy. DeLaval dostarcza hodowcom światowej jakości sprzęt udojowy i inne rozwiązania, w czym bierze udział około 4500 profesjonalistów-pasjonatów, którzy działają na ponad 100 rynkach na całym świecie. DeLaval jest częścią Tetra Laval Group.

opr. Jan Józefowicz, źródło: John Deere

13. czerwiec 2024 22:56