StoryEditor

Deutz-Fahr celuje w inteligentne rolnictwo

Jednym z przejawów takiej działalność jest platforma Agrirouter do transferu danych między sprzętem i aplikacjami
14.06.2024., 06:00h

Marka Deutz-Fahr wzięła udział w spotkaniu Reply Xchange, gdzie spotykają się specjaliści z branży oprogramowania i sprzętu komputerowego a także kreatywni twórcy i entuzjaści nowoczesnych rozwiązań, co jest dobrą okazją do zaprezentowania roli technologii w przekształcaniu poszczególnych gałęzi przemysłu.

Deutz-Fahr prezentował skuteczność wykorzystania platformy Agrirouter do transferu danych pomiędzy sprzętem i aplikacjami do zarządzania gospodarstwem FMIS. Wydarzenie odbywające się corocznie w trzech różnych krajach. Tym razem międzynarodowy event odbył się 4 czerwca w centrum BMW Welt w Monachium.

image
Deutz-Fahr prezentował skuteczność wykorzystania platformy Agrirouter do transferu danych pomiędzy sprzętem i aplikacjami do zarządzania gospodarstwem FMIS.
FOTO: Deutz-Fahr

Od systemów prowadzenia po zarządzanie danymi

Marka Deutz-Fahr zaprezentowała dwa zaawansowane technologicznie modele ciągników, prezentując jednocześnie rozwiązania SDF Smart Farming Solutions, które są już gotowe na kolejny poziom inteligentnego rolnictwa. Wspomagają rolników, umożliwiając im szybszą, dokładniejszą pracę i podejmowanie najlepszych decyzji w bieżącej działalności. Prezentowane systemy podzielono na cztery główne obszary:

► systemy prowadzenia SDF Guidance,

► konsole iMonitor,

► komunikację ISOBUS,

► zarządzanie danymi SDF Data Management.

image
Pod koniec sierpnia 2024 r. Agrirouter otrzyma ważną aktualizację, a Reply stanie się nowym dostawcą usług IT. Ta aktualizacja wpłynie na rozwój platformy, zapewniając ciągłą niezawodność transmisji danych.
FOTO: Deutz-Fahr

Możliwości platformy wymiany danych

Sercem SDF Data Management jest Agrirouter czyli uniwersalna platforma wymiany danych. Umożliwia wymianę danych między producentami ciągników i maszyn, programami rolnictwa precyzyjnego i innymi aplikacjami. Skraca czas przygotowania dokumentacji, zapobiega utracie danych i umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału aplikacji zarządzania gospodarstwem (FMIS).

image
Rozwiązania SDF Smart Farming Solutions, które są już gotowe na kolejny poziom inteligentnego rolnictwa.
FOTO: Deutz-Fahr

Dwa ciągniki Deutz-Fahr i transfer danych

Aby zademonstrować zalety Agriroutera, marka Deutz-Fahr zaprezentowała dwa zaawansowane technicznie ciągniki. Model 9340 TTV (336 KM) można było zobaczyć przed budynkiem BMW Welt, a w środku znajdował się model 5115D TTV (126 KM). Gościom wydarzenia zaprezentowano skuteczność transferu danych między ciągnikami. Dane można odbierać lub wysyłać do innego ciągnika (na przykład 9340 TTV) lub do aplikacji służącej do zarządzania gospodarstwem (FMIS). W ciągnikach Deutz-Fahr, Agrirouter stanowi jedną z części oprogramowania iMonitora.

Wkrótce ważna aktualizacja Agriroutera

Agrirouter został opracowany przez DKE-Data GmbH & Co. KG. Jest to organizacja non-profit z siedzibą w Osnabrück. Od 2016 roku koncern SDF, jako jedna z firm założycielskich, wspiera rozwój, badania i promocję platformy wymiany danych między sprzętem rolniczym. Aby dostosować Agrirouter do potrzeb i oczekiwań klientów na całym świecie, pod koniec sierpnia 2024 r. Agrirouter otrzyma ważną aktualizację, a Reply stanie się nowym dostawcą usług IT. Ta aktualizacja wpłynie na rozwój platformy, zapewniając ciągłą niezawodność transmisji danych.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Deutz-Fahr

13. lipiec 2024 07:43