StoryEditor

Dalbo ma nowego właściciela

Duński producent kultywatorów, wałów i bron talerzowych Dalbo został sprzedany firmie Persefone, której właścicielem jest włoski fundusz kapitałowy Alcedo.

16.10.2022., 17:00h

Co ważne, przejęcie nie ma wpływu na organizację Dalbo, która pozostanie niezależna z produkcją w Danii. Organizacja Alcedo jest również właścicielem firmy o nazwie Demetra, która ma również marki BreviAgri i AgriMaster, co oznacza, że Dalbo stanie się teraz firmą siostrzaną Demetry.

Umowy o współpracy Dalbo bez zmian

Obecny zarząd Dalbo nie zmieni się, siedziba pozostanie w Danii, a zmiana właściciela nie ma wpływu na istniejące umowy o współpracy Dalbo. To jest biznes jak zwykle, brzmi komunikat, a klienci nadal będą mieli te same kontakty w swoich krajach.

"Cieszymy się na kontynuację naszej podróży w kierunku wzrostu przy wsparciu naszego nowego właściciela, który dysponuje znacznymi zasobami" - komentuje prezes Dalbo Carsten Jensen. "Nowy właściciel daje nam możliwość kontynuacji i zwiększenia naszych inwestycji w rozwój, produkcję i cyfryzację, dzięki czemu możemy nadal dostarczać naszym klientom najlepsze produkty w konkurencyjnych cenach".

opr. jj, źródło: profi.co.uk

24. maj 2024 00:48