StoryEditorSIMA 2022

Czym zaskakuje New Holland T7.300?

Nowy T7.300 ma silnik FPT Industrial NEF 6 o dużej mocy. Podczas ciężkich prac polowych osiąga 280 KM i 300 KM w przypadku prac wykorzystujących WOM i w transporcie. A to nie koniec nowości.

17.11.2022., 17:00h

Sterowana elektronicznie turbosprężarka o zmiennej geometrii sprawia, że silnik uzyskuje wysoki moment obrotowy i jest ekonomiczny przy niskich obrotach. Ciągnik spełnia wymagania normy emisji Stage V tylko z wykorzystaniem układu neutralizacji spalin High e-SCR, który optymalizuje moc, czas reakcji silnika i zużycie paliwa. Jeśli chodzi o paliwo, to warto dodać, że zwiększono zbiornik o 18%, co przyda się przy długich dniach roboczych i ciężkich zadaniach polowych.

Nowy model ma zmodernizowaną wersję popularnej skrzyni biegów New Holland Auto Command. Dzięki zwiększeniu nacisku na oś i całkowitą masę pojazdu brutto rozszerzono także ogólne możliwości ciągnika. Opony o wysokości 2,05 m zwiększają trakcję i osiągi, nie niszcząc gleby. Uzyskano to przy zachowaniu tych samych wymiarów ogólnych, jakimi dysponują oferowane obecnie modele T7.

Moc, osprzęt i automatyzacja

Producent wyjaśnia, że nowy ciągnik T7.300 jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy wymagają większej mocy roboczej, możliwości podłączenia osprzętu i automatyzacji, a także komfortu w kabinie. O wydajność troszczy się system PLM Intelligence, a o komfort pracy monitor IntelliView 12, a także ergonomiczny i intuicyjny w obsłudze podłokietnik SideWinder Ultra.

System zarządzania osprzętem ciągnika ułatwia podłączanie urządzeń oraz zapewnia jego dwukierunkową komunikację z podłączonym narzędziem. Istotne znaczenie ma także automatyzacja pracy: zintegrowane sterowanie dużą prasą kostkującą optymalizujące współpracę ciągnika i prasy, zakładany poziomu zgniotu materiału przez prasę, bardziej jednolita praca WOM i niższe o 12% zużycie paliwa podczas prasowania. Wyświetlacz CentreView umieszczony jest bezpośrednio przed kierowcą. Poza tym inteligentny układ hamowania przyczepy zapewnia stabilność jazdy.

Nie tylko cicha kabina

Nowy ciągnik T7.300 ma komfortową kabinę Horizon Ultra, w której poziom hałasu wynosi zaledwie 66 dBA. Wyposażony jest także w nowy system amortyzacji Comfort Ride. Jego aktywny układ elektrohydrauliczny oddziela ruch kabiny od podwozia za pomocą zapewniającego płynną jazdę układu logicznego sterowania "skyhook".

Gama ciągników T7 o długim rozstawie osi zyskała uznanie dzięki wydajności układu hydraulicznego, a model T7.300 nie jest tu wyjątkiem. Wśród nowych funkcji są między innymi elektrohydrauliczne zawory hydrauliki zewnętrznej o wysokim natężeniu przepływu, z możliwością odłączania pod ciśnieniem, w pełni konfigurowalnymi elementami sterowania i nowym obwodem hydraulicznym o zoptymalizowanej konstrukcji, który zmniejsza liczbę połączeń o 30% i jest wyposażony w zdalne porty testowe do szybkiego wykrywania usterek. Ciężki osprzęt można obsługiwać dzięki nowym, samocentrującym stabilizatorom hydraulicznym z możliwością regulacji punktu blokady. Konfigurowalny dżojstik pozwala na sterowanie maksymalnie 6 zaworami hydrauliki zewnętrznej.

Elektroniczne wsparcie kierowcy

W nowym ciągniku T7.300 jest system PLM Intelligence, który obejmuje automatyczne sterowanie IntelliSteer z dokładnością do 1,5 cm, IntelliTurn i układ sterowania jazdą na uwrociu, a także funkcje zgodnych z magistralą ISOBUS do sterowania sekcjami i VRA, co zwiększa wydajność. Nowy model T7 to pierwszy w ofercie marki New Holland ciągnik z certyfikatem ISO potwierdzającym zastosowanie protokołu komunikacyjnego TIM (Tractor Implement Management). Protokół TIM umożliwia dwukierunkową komunikację między ciągnikiem i osprzętem oraz sterowanie ciągnikiem z poziomu osprzętu.

Zdalna diagnostyka

Produkty PLM Intelligence są także połączone z rozwiązaniami używanymi przez rolnika i dealera za pośrednictwem aplikacji MYPLM Connect, co pozwala uzyskać informacje z pola w czasie rzeczywistym. Dealer może zapewnić aktywne wsparcie za pomocą diagnostyki zdalnej i przekazać poradę, korzystając z widoku wyświetlacza operatora w kabinie dzięki funkcji udostępniania ekranu.

Rolnicy mogą przygotować się do prac polowych w biurze i wysłać dane zdalnie do floty maszyn. Nowa funkcja IntelliField umożliwia udostępnienie informacji w czasie rzeczywistym maksymalnie 6 maszynom pracującym na tym samym polu, aby każdy kierowca miał pełny wgląd w prace prowadzone na polu z poziomu wyświetlacza IntelliView ciągnika.

Cała flota jest monitorowana z centrum sterowania, a technicy zapewniają wsparcie zdalne, wysyłając alerty dotyczące działań naprawczych, co umożliwia dealerom udzielenie niezbędnej pomocy.

opr. Jan Józefowicz

27. maj 2024 11:40