StoryEditor

Czy wiesz, ile silników wyprodukował Perkins od 1932 roku?

Aż trudno uwierzyć, bo aż 22 miliony silników! To dwa razy tyle, ile dzieci rodzi się miesięcznie na świecie...
03.09.2023., 12:00h

... w taki obrazowy sposób opisuje to jeden z oficjalnych dystrybutorów firmy Perkins, czyli BU Power Systems. Oprócz sprzedaży nowych silników oferuje oryginalne części zamienne firmy Perkins i indywidualne usługi serwisowe.

Obsługa posprzedażowa

Warto dodać, że firma BU Power Systems jest odpowiedzialna za sprzedaż i obsługę posprzedażową silników diesla i silników gazowych firmy Perkins w Polsce, Niemczech, Włoszech, Chorwacji, Szwajcarii, Danii, Czechach i na Bałkanach. Firma obecna jest na rynkach w niezależnych spółkach, z których każda działa pod marką "BU Power Systems".

Istotne znaczenie ma to, że tak rozbudowana sieć dysponuje silnikami zamiennymi, co w razie awarii pozwoli utrzymać ciągłość pracy sprzętu w gorącym okresie żniw, siewu lub uprawy. Jeśli naprawa silnika jest nieopłacalna, dobrą alternatywą może być wymiana silnika.

BU Power Systems gwarantuje stałą dostępność ponad 200 tzw. silników wymiennych Perkinsa: od tzw. "krótkich" lub "długich bloków", przez całkowitą wymianę silnika. Czasami naprawa główna silników jest ekonomicznie nieuzasadniona, a konieczny długi nakład czasu, który ma coraz większe znaczenie – to wszystko nie pozwala na naprawę.

image

Firma BU Power Systems może wesprzeć użytkownika silnikami, które nie są już produkowane lub silnikami innych producentów.

FOTO: Perkins

Silnik nowy lub odnowiony

BU Power Systems może wesprzeć użytkownika silnikami, które nie są już produkowane lub silnikami innych producentów. Zasadą jest, że każdy silnik zastępczy – nowy lub odnowiony – spełnia odpowiednie wymagane normy emisji zgodnie z najnowszymi technologiami naprawy silników. Dzięki temu silnik zamienny spełnia oryginalną specyfikację OEM i ma standard jakości nowego produktu.

opr. Jan Józefowicz, fot. jj, Perkins, źródło: BU Power Systems

18. maj 2024 14:28