StoryEditor

Czy traktor może być piękny i innowacyjny?

Oczywiście, ale pod warunkiem, że styliści spojrzą świeżym okiem na powierzone im zadanie, co miało miejsce w przypadku bogato wyposażonych ciągników Steyr Plus.
06.12.2023., 19:00h

Świadectwem tej tezy jest nowoczesna, a zarazem praktyczna stylistyka niedawno wprowadzonych ciągników Steyr serii Plus o mocy 80-120 KM. Produkt tej marki został doceniony przez Niemiecką Radę Wzornictwa, która przyznała nowej gamie nagrodę za doskonałe wzornictwo w kategorii pojazdów użytkowych w ramach German Design Awards.

To prestiżowa nagroda przyznawana za wyznaczanie międzynarodowych standardów w zakresie innowacyjnych rozwiązań projektowych i konkurencyjności. Przyznaje je międzynarodowe jury złożone z ekspertów z wielu dyscyplin projektowych. Ich zadaniem jest poszukiwanie kompetencji w zakresie innowacji projektowych i skupienie się na wymaganiach klientów i rynku.

image

Modele Plus oferują większą moc hydrauliczną, wyższy komfort dzięki pełnemu zawieszeniu kabiny, funkcję hamowania do sprzęgła oraz nowy przedni zaczep montowany na przedniej osi, szczególnie w pagórkowatych warunkach.

FOTO: Steyr

Wyróżniający się styl i bogata specyfikacja

Nowa seria ciągników Steyr Plus obejmuje pięć modeli o mocy od 80 do 120 KM. Zespoły projektowe i inżynieryjne marki Steyr uznały, że Plus musi oferować wyróżniający się styl i specyfikację. Oprócz nadania ciągnikom nowego, wyrazistego wyglądu, nowa stylistyka Plus wykorzystuje atrakcyjne paski żaluzji w centralnej części kratki, aby zapewnić maksymalny przepływ powietrza przez silnik. Czarne ramki świateł roboczych kontrastują z białymi obramowaniami i poprawiają oświetlenie, a spiczasta krawędź maski łączy ostry styl z dobrą widocznością do przodu. Producent wyjaśnia, że nowa stylistyka w pełni pasuje do opcji przedniego wału odbioru mocy i występującego w opcji unikalnego przedniego zaczepu montowanego na osi Steyr. Co równie ważne, to stylizowane dolne elementy maski, które można łatwo zdjąć bez użycia narzędzi, co ułatwia dostęp serwisowy.

Dane wspomagają podejmowanie trafnych decyzji biznesowych

Modele Plus oferują większą moc hydrauliczną, wyższy komfort dzięki pełnemu zawieszeniu kabiny, funkcję hamowania do sprzęgła oraz nowy przedni zaczep montowany na przedniej osi, szczególnie w pagórkowatych warunkach. Steyr twierdzi, że ciągniki Plus są pionierami nowej stylistyki pomimo stosunkowo niskiej mocy i są dostępne z pełnym zestawem najnowszych technologii, które istotnie wpływają na możliwości sprzętu. W tym mieści się telematyka S-Connect do automatycznego przesyłania danych z pola do chmury. Ciągniki dysponują automatycznym prowadzeniem S-Tech z automatycznym sterowaniem, co istotnie wpływa na wydajność, minimalizuje zmęczenie operatora i dostarcza dane w celu wspomagania podejmowania decyzji biznesowych.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Steyr

22. czerwiec 2024 13:47