StoryEditor

Czy to możliwe, że prasa wielkogabarytowa Celikel Balentine 4 ma tak niskie zapotrzebowanie na moc?

Prasa wielkogabarytowa Balentine tureckiego producenta Celikel formuje kompaktowe bele o przekroju poprzecznym 80 × 70 cm i długości od 120 do 250 cm. Imponuje przy tym niskim zapotrzebowaniem na moc! Jak mocnego ciągnika potrzebuje do współpracy?
21.04.2024., 07:00h

Jaki sprzęt produkuje firma Celikel?

Turecki producent sprzętu rolniczego Celikel jest specjalistą w zakresie maszyn niezbędnych w produkcji zwierzęcej, tj. sieczkarnie przyczepiane, paszowozy, rozrzutniki obornika, beczkowozy i systemy pakowania. W zeszłym roku opracował także nową prasę wielkogabarytową, której zapotrzebowanie na moc ciągnika jest zaskakująco niskie.

image
Turecka prasa wielkogabarytowa Celikel Balentine 4 może współpracować z ciągnikami o mocy od 100 KM!
FOTO: firmowe

Jak duże bele formuje prasa Celikel Balentine?

Prasa Balentine formuje bele o wymiarach 80 × 70 cm, które w zależności od ustawionej długości (od 120 do 250 cm) osiągają masę 200 – 450 kg. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, producent imformuje, że do współpracy potrzebuje ciągnika o mocy niespełna 110 KM! Dzięki temu maszyna pasuje do ciągników dostępnych w wielu gospodarstwach w Turcji i nie ma konieczności zakupu ciągników o większej mocy.

Balentine z łańcuchami w układzie napędowym

Oprócz koła zamachowego o masie 180 kg, w układzie napędowym prasy Balentine firma Celikel zastosowała przede wszystkim łańcuchy. Szeroki na 1,80 cm podbieracz jest przeznaczony przede wszystkim do zbierania pokosów uformowanych przez małe kombajny.

Znany zespół wiążący marki Rasspe

W prasie Celikel Balentine bele są wiązane czterema supłaczami Rasspe. Producent podkreśla również nowoczesne wzornictwo prasy. Nocne prasowanie słomy umożliwiają paski LED rozmieszczone dookoła maszyny. Dzięki Balentine firma Celikel uzupełnia portfolio sprzętu do hodowli bydła.

L. Colsman, opr. aj

24. maj 2024 02:26