StoryEditor

Czy marka Fella zniknie z rynku?

Tak, ale dopiero od sezonu 2024/2025. Wtedy sprzęt do zbioru pasz firmy Agco będzie produkowany pod markami Fendt i Massey Ferguson.

13.10.2022., 17:00h

Dzięki tej decyzji Agco chce wzmocnić podstawowe marki Massey Ferguson i Fendt w zakresie technologii zbioru pasz. Warunki do wzrostu dla obu marek zostały już stworzone dzięki dużej liczbie inwestycji w zakładzie w Feucht, a kolejne inwestycje w rozwój nowych produktów są właśnie realizowane - podała spółka w komunikacie prasowym. Warto dodać, że spółka Agco w 2011 roku kupiła 100-letniego niemieckiego producenta kosiarek, przetrząsaczy i zgrabiarek.

Fendt i Massey Ferguson

"Dzięki koncentracji technologii zbioru zielonek na naszych głównych markach Fendt i Massey Ferguson, a także dzięki ciągłym inwestycjom dokonywanym przez nas i naszych partnerów dystrybucyjnych, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do generowania dalszego znaczącego wzrostu w przyszłości przez naszych wyłącznych partnerów dystrybucyjnych Fendt i Massey Ferguson" - mówi Jürgen Linder, Vice President Distribution Management Europe, Asia, Africa and Australia.

 

opr. jj

24. maj 2024 03:21