StoryEditor

Cyfrowy multitool, czyli Claas connect

W przydomowym warsztacie każdy użytkownik maszyn zwykle ma wszystkie niezbędne narzędzia do naprawy swojego sprzętu. A teraz może mieć więcej!
17.02.2023., 11:16h

Robimy skok do świata cyfrowego i co widzimy? Pakiet aplikacji on-line o nazwie Claas connect, który zwiększy komfort użytkowania maszyny i efektywność jej pracy. Dzięki Claas connect, każdy użytkownik maszyn Claas może rozkodować kod błędu i dowiedzieć się, który z elementów uległ awarii lub jaki parametr wymaga uwagi, znaleźć odpowiednie części i zamówić je online. Mało tego, da się też policzyć ile siatki, sznurka i folii potrzebuje. Dla sieczkarni z zakiszaczem można obliczyć potrzebną ilość preparatu mikrobiologicznego. Wykaz środków smarnych pomoże w zamówieniu niezbędnych olejów i smarów. Zawarta zaś instrukcja zawsze będzie pod ręką i przypomni wszystko – nawet to co uleciało z pamięci.

Parts Doc - katalog części zamiennych online

image

W przydomowym warsztacie każdy użytkownik maszyn zwykle ma wszystkie niezbędne narzędzia do naprawy swojego sprzętu.

FOTO:

Jeśli już wiadomo, który z podzespołów uległ awarii, znajdujący się w platformie Claas connect program Parts Doc pozwoli znaleźć potrzebną część. Szukanie ułatwiają czytelne rysunki techniczne. W ten sposób można sprawnie odnaleźć żądany element w katalogu. To rozwiązanie znacznie skraca czas poszukiwania części i minimalizuje ryzyko zakupu nieodpowiedniego elementu. Użytkownicy, którzy wypełnili swoje dane i otrzymali od dealera dostęp do katalogu widzą numery części – to istotna różnica w porównaniu z katalogiem online dostępnym dla wszystkich.

Parts Shop – zakup części

Kolejny krok to Parts Shop. Jeśli mamy już wybrane numery części niezbędnych do naprawy możemy złożyć zamówienie przez Parts Shop. Po uzupełnieniu wszystkich danych oraz podaniu numerów i liczby sztuk składamy zamówienie. Wkrótce, wybrany wcześniej dealer Claas skontaktuje się z nadawcą i poda dokładną wycenę i czas realizacji zamówienia. Na tym etapie warto omówić szczegóły dostawy i odbioru produktów.

Kalkulator bel

Dzięki kalkulatorowi można dokładnie obliczyć potrzebną ilości sznurka do wiązania bel i siatki oraz folii. Należy wprowadzić wszystkie dane i dokonać kalkulacji. Claas wyjaśnia, że narzędzie jest intuicyjne i proste w obsłudze, więc pozwala na porównanie kosztów owinięcia w zależności od ilości warstw i rodzaju użytych materiałów.

image

Pakiet aplikacji on-line o nazwie Claas connect, który zwiększy komfort użytkowania maszyny i efektywność jej pracy.

FOTO:

Instrukcja obsługi

Z Claas connect instrukcja jest zawsze w kieszeni, a dokładniej we własnym telefonie. Dodatkowo, jeśli maszyna jest wyposażona, np. w system sterowania GPS wszelkie dostępne instrukcje z nim związane również będą w smartfonie. Ta zasada ma również odniesienie do innych produktów Claas. Nic dodać, nic ująć – rewolucja w kieszeni!

Wykaz środków smarnych

Claas odpowiada na takie pytania, np.:

► wiesz jaki olej i ile należy wlać do silnika Twojej maszyny?

► jakiego smaru używać do obsługi poszczególnych punktów smarnych?

W przypadku jednej maszyny zapewne nie stanowi to problemu, ale przy rozbudowanym parku maszynowym - niekoniecznie. Dlatego Claas stworzył wykaz środków smarnych. W połączeniu z Remote Service maszyna sama przypomni kiedy należy je wymienić. Nie trzeba już nigdzie zapisywać tych informacji, czy dzwonić do dealera. Claas connect ma te informacje.

Poza tym Claas connect pozwala na:

image

Dzięki Claas connect, każdy użytkownik maszyn Claas może rozkodować kod błędu i dowiedzieć się, który z elementów uległ awarii lub jaki parametr wymaga uwagi, znaleźć odpowiednie części i zamówić je online.

FOTO:

► podgląd stanu maszyny online,

► szybki dostęp do 365FarmNet,

► konfigurator maszyn,

► podgląd parku maszynowego wraz z pozycją na mapie

W prosty sposób można korzystać z takich udogodnień – wystarczy zarejestrować się do Claas connect.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Claas

02. grudzień 2024 11:29