StoryEditor

Co wspólnego ma słynna gra Doom z 1993 roku z nowoczesną kosiarką Husqvarna?

Husqvarna wprowadziła niezwykłą aktualizację do kosiarek autonomicznych serii Nera, która z pewnością przypadnie do gustu fanom starych gier. Czy naprawdę w Dooma można zagrać na kosiarce autonomicznej?
14.05.2024., 19:45h

Doom to gra z 1993 roku, której nie trzeba przedstawiać fanom gier komputerowych. Popularna w latach 90-tych strzelanka, starszej widowni przywodzi na myśl złotą erę kafejek internetowych, a młodszym kojarzy się z tym, że da się w nią grać prawie na wszystkim. Mało kto się jednak spodziewał, że można w nią zagrać na kosiarce autonomicznej marki Husqvarna.

Husqvarna Nera – jako konsola do gier?

Firma Husqvarna wprowadziła aktualizację do kosiarek autonomicznych z serii Nera, dzięki której i na takim sprzęcie można zagrać w ponad trzydziestoletnią grę Doom. Wystarczy pobrać aktualizację przez aplikację Husqvarna Automower Connect.

image
Po pobraniu aktualizacji na kosiarkach Husqvarna Nera można zagrać w grę Doom.
FOTO: firmowe

Jak zagrać w Dooma na kosiarce?

Wcześniej jednak należy się zarejestrować poprzez odpowiedni formularz dostępny na stronie producenta. Cała akcja trwa od 9 kwietnia do 9 września. Po tym czasie Doom ma zostać automatycznie usunięty z kosiarki.

image
Po pobraniu aktualizacji na kosiarkach Husqvarna Nera można zagrać w grę Doom.
FOTO: firmowe

Jak wygląda sterowanie?

Niewielki ekran Husqvarna Automower Nera wyświetla grę, a do sterowania wykorzystywany jest przycisk start i pokrętło. Manipulowanie pokrętłem w lewo i w prawo służy do skręcania postacią, a przycisk Start do poruszania się w przód. Do potworów strzela się przez wciśnięcie pokrętła.

Najdziwniejsze sprzęty, na których można zagrać w Doom

Uruchamianie tej gry na czym popadnie stało się już swoistym żartem w środowisku graczy. Jeśli komuś wydaje się dziwne uruchamianie ponad 30-letniej gry na smartwatchu czy smartfonie, to ciekawe co powie na pomysły fanów Dooma. Pasjonaci udowodnili, że grę można uruchomi, np.. na: teście ciążowym, bankomacie, kalkulatorze graficznym zasilanym ziemniakami, drukarce, a nawet terminalu John Deera. To się nazywa nieśmiertelna gra!

Bartłomiej Dróżdż

27. maj 2024 20:23