StoryEditor

Co, oprócz ochrony słuchu, umożliwiają bezprzewodowe słuchawki Milwaukee?

Hałas w rolnictwie to chleb powszedni, a słuch to jeden z najważniejszych zmysłów, który łatwo uszkodzić. Ochronniki słuchu dbają o nasze zdrowie, jednak co zrobić jeśli w trakcie pracy chcemy również słuchać muzyki? Z pomocą przychodzi Milwaukee…
06.06.2024., 06:00h

Ochrona słuchu w rolnictwie

Normalna rozmowa generuje dźwięk o głośności około 60 dB(A). Maksymalny, bezpieczny dla ludzkiego słuchu poziom hałasu wynosi 85 dB(A). Ekspozycja na jakiekolwiek dźwięki powyżej tej wartości bez ochronników słuchu może być niebezpieczna. Gdzie w gospodarstwie rolnym natkniemy się na zbyt głośne hałasy? Kwik świń podczas ich karmienia może wynosić nawet 100dB, taki sam poziom głośności ma pracująca suszarnia ziarna lub pracujący traktor bez kabiny. Człowiek w takim hałasie bezpiecznie może przebywać do 15 minut. Dmuchawa do liści lub piła łańcuchowa wytwarzają od 110 do 115 dB, a człowiek przy tak głośnych dźwiękach może przebywać przez maksymalnie 1-2 minuty.

Ochronniki słuchu Milwaukee, w których gra muzyka

Największą zaletą ochronników Milwaukee, oprócz oczywiście ochrony słuchu, jest to, że możemy słuchać muzyki. Ochronniki wyglądają jak zwykłe dokanałowe słuchawki bezprzewodowe. Pasywną ochronę słuchu zapewniają wymienne silikonowe lub piankowe końcówki, a zintegrowane skrzydełka utrudniają wypadanie urządzenia z ucha.

image
Pasywną ochronę słuchu zapewniają wymienne silikonowe lub piankowe końcówki, a zintegrowane skrzydełka utrudniają wypadanie urządzenia z ucha.
FOTO: Milwaukee

Obsługa słuchawek Milwaukee wygląda tak samo jak każdych innych sportowych "pchełek", w zależności od ilości dotknięć konkretnej słuchawki wywołuje to różne funkcje: zmiana poziomu głośności, odbieranie połączeń telefonicznych, zmiana piosenki itp.

Ochronniki słuchu marki Milwaukee łączą się z telefonem przez Bluetooth. Technologia Jobsite Awareness to nic innego jak aktywna redukcja hałasu przy jednoczesnym dopuszczeniu przyciszonych dźwięków z otoczenia – ma to zagwarantować bezpieczeństwo podczas pracy.

image
Pasywną ochronę słuchu zapewniają wymienne silikonowe lub piankowe końcówki, a zintegrowane skrzydełka utrudniają wypadanie urządzenia z ucha.
FOTO: Milwaukee

Jak ochronniki Milwaukee redukują hałas?

Urządzenie jest zgodne z europejskimi certyfikatami EN 352. Silikonowe końcówki zapewniają redukcje hałasu (SNR) na poziomie 26 dB(A), a piankowa wersja o 32 dB(A). Oznacza to tyle, że są one alternatywą dla zatyczek do uszu oraz podstawowych modeli słuchawek ochronnych.

Słuchawki Milwaukee z wymiennym akumulatorem Redlithium USB

Jak podaje producent, słuchawki na jednym ładowaniu są w stanie grać przez 10 godzin, a opakowanie pozwala na 7 cykli ładowania. Jednak w odróżnieniu od "cywilnych" rozwiązań, akumulator w etui jest wymienny. Bateria to produkt Milwaukee o nazwie Redlithium USB o pojemności 3000 mAh.

Bartłomiej Dróżdż

 

23. czerwiec 2024 06:49