StoryEditorNowość

Co oferuje Robocut S3000e, czyli elektryczna kosiarka gąsiennicowa?

Firma McConnel wprowadza Robocut S300e, czyli w pełni elektryczną, zdalnie sterowaną kosiarkę gąsienicową. Jaką ma przewagę nad kosiarkami spalinowymi?

Robocut S3000e to elektryczna wersja popularnego modelu spalinowego. Za sprawą ogólnej konstrukcji, w tym gąsienic urządzenie może pracować na zboczach o nachyleniu do 55 stopni.

Cichsza i lepsza dla środowiska

Kosiarka może być sterowana za pomocą kontrolera z odległości do 150 m. Dzięki napędowi elektrycznemu urządzenie nie emituje spalin i jest cichsza od kosiarki spalinowej.

Jak długo Robocut S3000e pracuje na 1 ładowaniu?

Zasilanie zapewniają dwa 48-woltowe akumulatory litowe Vanguard. Producent zapewnia, że dzięki temu Robocut S3000e może pracować aż do 4 godzin na jednym ładowaniu. Natomiast czas ładowania akumulatorów standardowo wynosi 8 godzin, ale dzięki funkcji szybkiego ładowania można go skrócić do 4 godzin.

Ostrza napędzane aż przez 2 silniki!

Robocut S300e ma obrotowy agregat mulczujący o szerokości 1,1 m. Zaprojektowano go z myślą o napędzie elektrycznym. Ostrza napędzane są bezpośrednio przez dwa silniki. Takie rozwiązanie zapewnić ma dobrą wydajność i lepszą kulturę pracy.

Premiera kosiarki odbyła się podczas „Flood and Water Live”.

Produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a pierwsze egzemplarze trafia do klientów na początku 2024 roku.

Bartłomiej Dródż

fot. firmowe

27. maj 2024 12:16