StoryEditorLamma Birmingham

Co kryje się pod tajemniczą nazwą Maschio SC Pro-Bio?

Rozdrobnienie i wprowadzenie resztek pożniwnych w wierzchnią warstwę gleby – to główne zadanie nowo opracowanej glebogryzarki Maschio SC Pro-Bio, którą producent zaprezentuje na targach Lamma w Birmingham.

29.12.2022., 18:00h

Zatrzymać cenne resztki pożniwne w glebie

Zagospodarowanie cennych w substancje odżywcze resztek pożniwnych, to kluczowa uprawka, niezależnie od technologii uprawy. Dobrym narzędziem do wprowadzania resztek pożniwnych w głąb profilu glebowego jest glebogryzarka. Maschio stara się odpowiadać na potrzeby nowoczesnego rolnictwa, wprowadzając glebogryzarkę SC Pro-Bio, która ma zwiększać zawartości materii organicznej w glebie.

- Uważamy, że nadszedł czas na wprowadzenie na rynek tego agregatu do płytkiej uprawy. SC Pro-Bio został zaprojektowany z myślą o rozdrabnianiu i mieszaniu resztek pożniwnych roślin okrywowych i nawozów zielonych. Pozostałości roślin są mieszane z wierzchnią warstwą gleby, w jej górnych kilku centymetrach, co znacznie przyspiesza rozkład i przekształcenie resztek w materiał przypominający kompost – powiedział Dominic Burt, specjalista produktowy.

Z jakimi ciągnikami współpracuje Maschio SC Pro-Bio?

Glebogryzarkę Maschio SC Pro-Bio zaprojektowano do pracy z ciągnikami o mocy od 110 KM do 170 KM. Maszyna wyposażona jest w noże w kształcie litery „L” i jest napędzana z WOM 540 lub 1000 przy prędkości bębna do 300 obr./min.

- Rozbudowanie zestawu uprawowego o przednią kosiarkę bijakową Maschio może usprawnić mulczowanie i rozkład materii organicznej, zwłaszcza w gęstej pokrywie – podsumował Dominic Burt.

Płytka, ale równomierna praca Maschio SC Pro-Bio

Do utrzymania jednakowej głębokości pracy na szerokości roboczej wynoszącej 2,8 m lub 3,1 m, SC Pro-Bio ma cztery koła kopiujące. Mają one zapewnić stabilne prowadzenie przy płytkich pracach w zakresie od 3 do 6 cm. Zalecana przez Maschio prędkość robocza glebogryzarki Pro-Bio wynosi do 10km/h.

Glebogryzarka Maschio SC Pro-Bio będzie prezentowana na styczniowych targach Lamma w angielskim Birmingham.

Artur Jakubek

fot. firmowe

21. maj 2024 06:35