StoryEditorAktualności

Co dla SV Group oznacza przejęcie firmy Jan Veenhuis?

Wcielenie przedsiębiorstwa Jan Veenhuis do SVgroup, po wielu latach ponownie łączy rodzinną firmę Veenhuis.

04.01.2023., 06:00h

Holenderski koncern SVgroup będący właścicielem marek Schuitemaker i Veenhuis, 1. stycznia 2023 roku przejął firmę Jan Veenhuis Machinefabriek BV z siedzibą w miejscowości Raalte.

- Wraz z Janem Veenhuisem przejmujemy wyspecjalizowaną firmę z pozycjonowaniem produktów klasy premium w zakresie transportu. Doskonale pasują do naszych marek Schuitemaker i Veenhuis, które obejmuję sprzęt do zbioru pasz, dystrybucji obornika i zimowego utrzymaniu dróg – podkreślił Jos Kamp, dyrektor zarządzający SVgroup.

- Ten krok nie tylko rozszerza nasze moce produkcyjne. Włączamy dzięki niemu grupę wykwalifikowanych pracowników w nasze struktury firmowe - dodał Jos Kamp.

Przyczepy Veenhuis

Przedsiębiorstwo Jan Veenhuis opracowuje i produkuje wywrotki rolnicze, przyczepy hakowe, a także przyczepy do transportu kiszonki, piasku, a na zamówienie, również wysokie wywrotki zrębków drzewnych.

- Podczas rozmów z SVgroup oraz z Wadinko utwierdziłem się w przekonaniu, że Jan Veenhuis Machinefabriek jest we właściwym miejscu – potwierdził Marc Veenhuis z Jan Veenhuis Machinefabriek. - Poza tym, z Wadinko jako akcjonariuszem, jestem przekonany, że zapewniamy ciągłość produkcji i zatrudnienia w firmie.

Ponowne połączenie Veenhuis z Jan Veenhuis

Schuitemaker i Veenhuis w 2019 roku wspólnie stworzyły SVgroup. Przejęcie Jana Veenhuis nie tylko rozszerza portfolio produktów holenderskiego koncernu, ale także po 27 latach ponownie łączy w całość pierwotnie rodzinną firmę Veenhuis, która od 1996 roku była podzielona.

Jaką rolę w przejęciu ma Wadinko?

Wadinko to holenderska firma inwestycyjna typu venture capital z siedzibą w Zwolle w Holandii, która od listopada 2018 r. ma udziały w SVgroup z siedzibą w Rijssen. Celem działania Wadinko jest zwiększenie aktywności biznesowej i zatrudnienia w holenderskich prowincjach Overijssel, Noordoostpolder i południowo-zachodniej Drenthe.

opr. aj

fot. firmowe

24. maj 2024 04:01