StoryEditor

CNH sprzedał dział pługów Överum! Kto kupił szwedzką fabrykę?

Szwedzkie lokalne gazety informują, że koncern CNH, będący m.in. właścicielem marki New Holland, sprzedał fabrykę pługów Överum. Kto jest nowym nabywcą?
19.04.2024., 13:14h

Jak donoszą szwedzkie media, koncern CNH sprzedał sektor pługów rolniczych, w tym fabrykę w Szwecji i markę Överum. Doniesienia lokalnych gazet w Szwecji sugerują, że nabywcą jest niemiecka firma Faircap, choć na razie CNH nie podaje szczegółów na ten temat.

Pługi Överum czy New Holland?

Przyjmuje się, że CNH będzie współpracować z nowym właścicielem, aby w nadchodzących miesiącach zapewnić ciągłość produkcji pługów. Nie wiadomo jeszcze, czy będą one sprzedawane pod marką Överum za pośrednictwem sieci dealerskiej New Holland, czy też pozostaną produktami oznaczonymi marką New Holland.

image
New Holland sprzedał markę Överum.
FOTO: Mervyn Bailey

Pługi Överum w barwach New Holland

Gama pługów Överum była częścią portfolio produktów Kongskilde przeznaczonych do uprawy roli, które CNH przejęło w październiku 2016 roku. Była to część strategii rozwoju marki New Holland jako tzw. full linera, czyli producenta z pełną gamą maszyn dla rolnictwa.

Można polemizować, że gama pługów była stosunkowo nowoczesna w porównaniu z resztą linii produktów uprawowych, która została objęta transakcją. W związku z tym poza zmianą barw, produkcja pługów nie wydaje się wymagać większych inwestycji w nowe produkty.

New Holland nie podaje szczegółów dotyczących transakcji

Choć informacja jest potwierdzona, to jednak nadal nie ma oficjalnych szczegółów na ten temat. Gdy tylko otrzymamy oficjalne oświadczenie od CNH lub dowiemy się, kto stoi za konsorcjum, podzielimy się tym na naszych łamach.

M. Bailey, opr. aj

źródło: profi.co.uk

22. lipiec 2024 15:29