StoryEditorTechnika ze świata

Claas Lexion 9900 i ciągnik z dwoma układami jezdnymi! Wyglądają obłędnie!

Nowy flagowy model Lexiona oraz ciągnik na gąsienicach z dodatkowym opuszczanym kołem to maszyny, których na razie nikt nie widział na żywo. Dlaczego?
08.04.2023., 14:00h

Lexion wchodzi o poziom wyżej!

Ogromną wydajność nowego flagowego Lexiona 9900 widać już po przyrządzie żniwnym Vario 15.20, którego szerokość robocza sięga 15,24 m. Nowością jest również centralne umieszczenie rury wyładowczej, co umożliwiło powiększenie lewej strony zbiornika. Poza tym, po raz pierwszy w kombajnach Claas Lexion, można dzięki centralnemu mocowaniu rury wysypywać zboże na przyczepę z lewej lub z prawej strony kombajnu.

image
FOTO: @concept-farm-machinery

Większa przepustowość Lexiona 9900

Nowy Lexion 990 jest dłuższy od mniejszych modelu, aby zapewnić większą przepustowość maszyny. Oznacz to również więcej miejsca przy tylnej osi na bardzo duże opony, które muszą zapewnić odpowiednią nośność ciężkiej maszynie.

Lexion 9900 wyłącznie w świecie wirtualnym!

Na razie jednak Lexion 9900 to jedynie dzieło biura projektowego @concept-farm-machinery, które zajmuje się tworzeniem projektów koncepcyjnych maszyn przyszłości i nowego Lexiona stworzyło wyłącznie w programie graficznym! Trzeba przyznać, że nawet w takim wydaniu kombajn robi piorunujące wrażenie!

Nietypowy ciągnik z podnoszoną osią!

image
FOTO: Aarmattan

Francuskie biuro projektowe Aarmattan przedstawiła na YouTube koncepcję ciągnika łączącego dwa warianty układu jezdnego, które można łatwo zmieniać. Jeśli wymagana jest maksymalna przyczepność, przednie koło jest podnoszone i ciągnik porusza się wyłącznie na gąsienicach. Aby zapewnić dobrą skrętność bez niszczenia struktury gleby lub szaty roślinnej, wystarczy opuścić przednie koło, a tym samym podnieść przednią część gąsienic. Napęd tego niekonwencjonalnego pojazdu mają zapewnić silniki o mocach od 400 do 800 KM i dwie niezależne bezstopniowe przekładnie, co ma zapewnić sterowanie gąsienicowym układem jezdnym. Jednak podobnie jak Claas LExion 9900, tak samo ciągnik z dwoma układami jezdnymi istnieje wyłącznie jako realistyczna grafika.

opr. aj

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 16:46