StoryEditor

Claas – 10 tys. przekładni bezstopniowych EQ

Pod koniec października fabrykę Claasa w Paderborn opuściła dziesięciotysięczna przekładnia EQ. Producent informuje też, że jego przekładnie będą pracowały w ciągnikach grupy SDF w wyższym segmencie mocy.

31.10.2022., 09:00h

Produkcję przekładni EQ rozpoczęto pod koniec 2014 r. Trafiły do ciągników: Arion 500 Cmatic i Arion 600 Cmatic. Ta mechaniczno-hydrauliczna przekładnia z rozdziałem mocy ma dwa tryby pracy. Zmieniają się one automatycznie zależnie od prędkości jazdy i wymaganego obciążenia, co wpływa na efektywność pracy. "Przekładnia EQ 200 i wprowadzony w 2017 roku model EQ 220 w ostatnich latach udowodniły swoją efektywność i wytrzymałość w tysiącach ciągników Arion na całym świecie" – wyjaśnia dr Ulf Leinhäuser, Dyrektor Zarządzający fabryki Claas Industrietechnik (CIT) w Paderborn. Dodaje również, że "Dzięki solidnej konstrukcji i jakości wykonania naszych przekładni, dla tych które już przepracowały 10 000 godzin, osiągnięcie tego bezawaryjnie nie było zaskoczeniem. Jakość każdej przekładni jest zapewniana przez sterowaną komputerowo linię montażową z zerową tolerancją błędów, a na koniec dodatkowo potwierdzana przez system sprawdzania 100% produkcji realizowany na końcu linii produkcyjnej przez test na stanowisku badawczym."

Umowa o współpracy z Grupą SDF

Współpraca CIT z Grupą SDF w obszarze rozwoju obejmuje w szczególności wdrożenie przekładni bezstopniowych typu EQ 200, EQ 220 i EQ 260 w układzie napędowym TTV ciągników SDF w wyższym segmencie mocy, a także wspólną koordynację zarządzania silnikiem i przekładnią. Bardzo dobre rezultaty z szeroko zakrojonej fazy testów i oceny w zakresie wydajności, trwałości i dostosowania komponentów zostały potwierdzone od czasu wprowadzenia na rynek pod koniec 2020 r.

opr. jj, źródło: Claas

27. maj 2024 12:14