StoryEditor

Ciągniki Valtra o mocy od 105 do 305 KM

Właśnie takie traktory serii G, N, T i Q będzie można zobaczyć na Agro Show w Bednarach. Valtra planuje również kontynuację szkoleń dotyczących inteligentnego rolnictwa.
10.08.2023., 15:36h

Dodatkowo ciągniki Valtra dostępne będą na stoisku autoryzowanego partnera handlowego, firmy Agravis Technik Polska. Wróćmy jednak do rodzimego stoiska producenta tych traktorów. Przejdźmy do omówienia poszczególnych serii.

Ciągniki kompaktowe

Seria G o zakresie mocy 105-135 KM, to wszechstronne ciągniki kompaktowe, których wysokość maksymalna wynosi 2,8 m, a masa 5 ton. To dobre rozwiązanie do pracy z ładowaczem czołowym. Seria G ma przekładnię Powershift z sześcioma przełożeniami, co ułatwia dobór prędkości, a także oszczędzającą paliwo automatykę Valtra, obejmującą takie funkcje jak automatyczna zmiana przełożeń na podstawie prędkości Auto1 i Hill Hold oraz hamowanie silnikiem. Seria G to również najmniejsze modele Valtra z amortyzowaną przednią osią i możliwością rolnictwa precyzyjnego, wykorzystywane, np. w rozsiewaczach i opryskiwaczach.

image

Valtra oferuje szeroką gamę ciągników o mocy od 105 do 305 KM z bogatym wyposażeniem.

FOTO: Valtra

Moc od 135 do 201 KM

Seria N, czyli ciągniki o mocy 135-201 KM. Mają 4-cylindrowy silnik Sisu spełniający normę emisji spalin Stage V o pojemności 4,9 l. Ma m.in. funkcje Start Boost i Superstart, które ułatwiające ruszanie pod dużym obciążeniem. Można je dostosować z poziomu dużego wyświetlacza na słupku A. Ten ekran jest standardowo dostępny we wszystkich modelach. Wyświetla wymagane informacje o ciągniku, umożliwia sterowanie istotnymi ustawieniami i pomaga monitorować wydajność maszyny. Wszystkimi ustawieniami można sterować za pomocą pokrętła (obrotowego pierścienia) i dwóch przycisków przy kierownicy. Seria N prezentowana podczas targów Agro Show wyposażona będzie w funkcję Precision Lift&Load, ułatwiającą pracę z ładowaczem czołowym i zwiększającą precyzję pracy.

image

Seria T obejmuje ciągniki o mocy 155-271 KM. Podobnie jak seria N mają wyświetlacz na słupku A. Sześciocylindrowy silnik AGCO Power z wysokim momentem obrotowym przy niskich obrotach silnika zapewnia trwałość, wydajność i moc, co istotnie wpływa na komfort pracy.

FOTO: Valtra

Wysoka półka

Seria T obejmuje ciągniki o mocy 155-271 KM. Podobnie jak seria N mają wyświetlacz na słupku A. Sześciocylindrowy silnik AGCO Power z wysokim momentem obrotowym przy niskich obrotach silnika zapewnia trwałość, wydajność i moc, co istotnie wpływa na komfort pracy. Silniki Stage V mają hydrauliczną regulacją luzów zaworowych i 600-godzinny okresem międzyprzeglądowy, co przekłada się na niższe koszty serwisu i dłuższą żywotność. Dodatkowo, w ciągnikach serii T operator może liczyć na komfort dzięki dużej, wygodnej kabinie, z której jest dobry widok. Do tego dochodzi dobre zawieszenie i praktyczny interfejs użytkownika SmartTouch.

Najmocniejsze modele, czyli seria Q

Seria Q dysponuje mocą od 230 do 305 KM i plasuje się pomiędzy seriami T i S. Seria Q z inteligentnymi funkcjami przewidziana jest dla profesjonalnych użytkowników. Jak informuje producent, silnik AGCO Power o pojemności 7,4 litra ma największą pojemność skokową na rynku ciągników tej wielkości, co zapewnia oszczędność paliwa. Maksymalna moc jest dostępna od niskich prędkości obrotowych silnika(1850 obr/min.), a maksymalny moment obrotowy utrzymuje się na stałym poziomie w zakresie od 1000 do 1500 obr./min. Silnik o długim skoku tłoka generuje wysoką moc i moment obrotowy dostępny w serii Q. Zasada EcoPower została zastosowana w całej gamie serii Q, dodatkowo zmniejszając zużycie paliwa. Maksymalna prędkość jazdy osiągana jest już przy 1500 obr./min. Seria Q wyposażona jest w sprawdzoną przekładnię AGCO CVT. Aby utrzymać najniższe zużycie paliwa, elektroniczny układ zarządzania przekładnią serii Q automatycznie dobiera najniższe możliwe obroty silnika do wykonywanej pracy i odpowiednio rozdziela moc do układu hydraulicznego, WOM lub przekładni.

Szkolenia z inteligentnego rolnictwa

Rozwiązania prezentowane i objaśniane podczas szkoleń z zakresu inteligentnego rolnictwa, obejmą między innymi:

► Funkcję Smart Turn, korzystającą z automatyki pracy na uwrociach Auto U-Pilot i automatycznego prowadzenia ciągnika Valtra Guide, dopełniając automatyzację pracy polowej poprzez wykonywanie samodzielnych manewrów ciągnikiem na uwrociach.

► Działanie podłokietnika Smart Touch z dodatkowym ekranem Smart Touch Extend.

► Jak działa automatyczne prowadzenie Valtra Guide, kontrola sekcji i zmienne dawkowanie?

► Można też będzie zobaczyć zalety korzystania z Valtra Connect, pozwalającego na rejestrowanie i monitorowanie pracy floty ciągników.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Valtra

22. lipiec 2024 16:01