StoryEditor

Centrum Rolnicze powered by Kramp - co oferuje rolnikom?

Największy dostawca części zamiennych w Europie – firma Kramp, otworzyła pierwsze w Polsce innowacyjne Centrum Rolnicze. Flagowy sklep holenderskiej marki jest pierwszym tego typu obiektem na Starym Kontynencie. Co na tym zyskają rolnicy?
25.06.2023., 19:00h

Flagowe Centrum Rolnicze powered by Kramp – pierwszy w Polsce i Europie!

Dokładnie 14 czerwca w Starym Mieście największy dostawca części zamiennych w Europie otworzył pierwsze Centrum Rolnicze powered by Kramp. Nowa placówka to nie tylko samoobsługowy sklep o powierzchni 700 m2 oraz magazyn, ale również Kramp Lab, czyli strefa testowania produktów marki, wyposażona w 8 stanowisk oraz sala szkoleniowa.

Firma stworzyła pierwszy tego typu ośrodek, aby w jednym miejscu połączyć dostawców, partnerów biznesowych oraz rolników. Zapewnia jednocześnie szeroki wachlarz produktów głównie z branży rolniczej, ale także dla ogrodnictwa, warsztatu i BHP. W wydarzeniu wziął udział również Prezes Zarządzający Grupy Kramp – Eddie Perdok.

Gotowa technologia powered by Kramp

Dopasowanie nowego modelu biznesowego firmy Kramp do wymagań rynku przekonało dotychczasowych franczyzobiorców marki Grene do odświeżenia dotychczasowych sklepów rolniczo-technicznych i zmiany szyldu. Partnerstwo w ramach projektu powered by Kramp dla właścicieli sklepów oznacza dostęp do wszechstronnej wiedzy i bezpieczeństwo finansowe, które leżą u podstaw stabilnej i bezpiecznej działalności.

Co zyskują właściciele sklepów powered by Kramp?

W ramach projektu mogą oni podjąć współpracę z firmą Kramp na dwóch płaszczyznach: jako partner lub jako dealer. Zdecydowanie większe możliwości rozwoju i prowadzenia sklepu oferuje program partnerski z elastycznymi formami finansowania i programem motywacyjnym, który premiuje zaangażowanie partnerów. Dodatkowo w ramach powered by Kramp partner otrzymuje od firmy pełną analitykę, w tym model finansowy i analizę potencjału rozwoju, a także projekt i przygotowanie sklepu wraz z kampanią i szkoleniami. Dodatkowo po otwarciu sklepu firma zapewnia plan rozwoju placówki, nad którym czuwają pracownicy Kramp. Projekt powered by Kramp zapewnia również preferencyjne warunki logistyczne, a także dogodne terminy płatności.

"Jesteśmy otwarci na nowe relacje. Wszystkim zainteresowanym chcemy pokazać, że inwestycja w sklep rolniczo-techniczny to mądra inwestycja, obarczona niskim ryzykiem, pełna potencjału. Dajemy możliwość przejmowania istniejących już sklepów ze starymi szyldami Grene (lokalna marka działająca jak dotąd pod parasolem Kramp) – ze znaną historią, z bazą klientów i poziomem obrotów. Samym inwestorom pomożemy w skutecznym i szybkim rebrandingu, udzielając im naszego know-how marketingowego czy zarządczego" – powiedział Jacek Gbur, Commercial Director Kramp Polska.

Dalszy rozwój sieci sprzedaży Kramp

Istniejące sklepy Grene, należące do spółki Kramp będą nadal funkcjonować, ale ich właściciele – franczyzobiorcy mają możliwość transformacji sklepu na Powered by Kramp. Firma daje im możliwość podjęcia przemyślanej decyzji biznesowej.

Centrum Rolnicze powered by Kramp w Starym Mieście to jeden z pięciu planowanych obiektów pokazowych, które firma Kramp buduje w Polsce. Kolejny powstanie już w przyszłym roku w Mielcu, w woj. podkarpackim. Koncepcja powstania tych wielozadaniowych sklepów jest związana ze zmianą modelu biznesowego Kramp, który został ogłoszony w 2022 r. Od tamtej pory firma rozpoczęła aktywny rebranding sklepów Grene do marki Powered by Kramp. Nowe szyldy są już widoczne na sklepach w całym kraju.

Jakie korzyści sklepy Kramp zapewniają rolnikom?

"Sklepy powered by Kramp lepiej wpisują się w długoterminową strategię marki, w której Kramp ma być nie tylko partnerem biznesowym podmiotów wiejskich, lecz katalizatorem rozwoju rolnictwa. Rolnicy to jedni z największych innowatorów w naszym kraju... Mają oni trwałe poczucie misji, jaką jest dostarczenie pożywienia na nasze stoły. Jednocześnie wiele zjawisk w ich otoczeniu biznesowym wymusza poszukiwanie nowych rozwiązań. Dzięki sklepom powered by Kramp chcemy być aktywnym i zaangażowanym pośrednikiem w tym procesie, łączyć potrzeby rolników z rozwiązaniami, którymi są innowacyjne produkty w naszym asortymencie" – tak aktualną misję firmy Kramp kreśli Jacek Gbur.

Wieloletnie doświadczenie firmy w sprzedaży części zamiennych sprawia, że asortyment sklepów powered by Kramp jest dopasowany do sprzętu pracującego w danym rejonie. Dzięki temu części zamienne do maszyny, które w akcji żniwnej uległy awarii, zostaną szybko dostarczone, bez zbędnych przestojów.

Pomagają w tym również rozwiązania technologicznie, w które jest wyposażone Centrum Rolnicze, przykładowo skanery sylwetki czy rozmiaru obuwia osób wchodzących do sklepu, które mają zapewnić, że sklepy Kramp będą skrojone na miarę okolicznych rolników.

opr. aj

18. maj 2024 14:48