StoryEditor

BKT wprowadza oponę Agrimaxfactor serii 70

Firma BKT wprowadza na rynek Agrimaxfactor nową serię 70 ciągników BKT, które przewidziane są do pracach transportowych i w uprawie roli. Jest też pewna niespodzianka.

12.11.2022., 09:00h

Agrimaxfactor to nazwa dla nowej tożsamości opony i kolejny dowód na zaangażowanie firmy BKT, aby zaspokoić wymagania coraz bardziej wymagającego rynku. W tym przypadku jest to odpowiedź firmy na zapotrzebowanie na większą oponę. Na podstawie badania trendów rynkowych oraz oceny opinii klientów i użytkowników, BKT zdecydował, gdzie skupić nowe działania rozwojowe. W rezultacie firma zaprojektowała nowy produkt o wielu cechach, które oprócz właściwości techniczno technicznych mają też inne atuty: estetyczne wzornictwo.

Wzór bieżnika został zmodyfikowany z technicznego punktu widzenia przez zwiększenie długości lameli oraz zmianę ich orientacji i kąta nachylenia w celu poprawy prowadzenia i płynnego trzymania się drogi.

Mocny karkas

Stabilność wraz z szybką reakcją układu kierowniczego - nawet przy dużych prędkościach w najcięższych warunkach użytkowania - są zapewnione przez mocny karkas wykonany z poliestru, materiału zastępującego nylon. BKT wyjaśnia, że w szczególności sześć pasów poliestrowych i cztery mocne warstwy poliestru zapewniają wysoką stabilność przy każdej prędkości. Większy komfort to dodatkowa zaleta nowego produktu.

Co oznacza logo "E-Ready"?

Ale to nie wszystko i - wspomniana niespodzianka - bo opona Agrimaxfactor jest pierwszym produktem, który nosi logo "E-Ready". To znak zaangażowania BKT w mobilność elektryczną, które zostanie rozszerzone na wszystkie inne produkty w tej kategorii. To również podkreśla zaangażowanie BKT w przewidywanie potrzeb rynku przez innowacyjne i specyficzne technologie. Pojazdy elektryczne stawiają nowe wyzwania i inne wymagania, które skutkują wysokim momentem obrotowym i większą masą opon. Wysoki moment obrotowy wymaga nowego wzoru bieżnika i mieszanek gumowych, które są bardziej odporne na zużycie.

Agrimaxfactor, to opona do stosowania w różnych warunkach zarówno na polu i drodze, jest już dostępna w trzech rozmiarach: 600/70 R 30, 710/70 R 42 oznaczony indeksem nośności/ prędkości 173 D oraz rozmiar 710/70 R 42 indeksem nośności/prędkości 176 D. W trakcie opracowywania jest co najmniej dwanaście dodatkowych rozmiarów, które trafią na rynek w pierwszej połowie 2023 roku.

opr. Józefowicz

19. maj 2024 13:55