StoryEditorNowości z targów SIMA

BKT - sensacyjna informacja...

... hinduska firma BKT wchodzi na nowy segment rynku i rozszerza swoją ofertę produktów. Zobacz o co chodzi, nie musisz jechać na targi SIMA pod Paryżem.

07.11.2022., 14:00h

Hindusi podjęli strategiczną decyzję i wchodzą na rynek z nowym produktem. Niespodzianką jest gąsienica Agriforce BK T71. To pierwsza z nowej serii produktów BKT zaprojektowanych dla rolnictwa, a w tym przypadku specjalnie dla potężnych i wydajnych ciągników m.in. podczas uprawy roli.

BKT wyjaśnia, że w pewnych okolicznościach, w zależności od zastosowania i celu, gąsienice mogą być bardziej funkcjonalne niż opony. To jedna z przesłanek, aby rozszerzyć i tak już szeroką ofertę o nową kategorię produktów. Zdaniem producenta, ogólną zaletą gąsienic jest większa produktywność i wydajność, ponieważ ciągniki z napędem gąsienicowym mogą poruszać się po polu z większą prędkością i w ostatecznym rozrachunku oferują większą oszczędność paliwa.

Wkrótce nowe modele gąsienic

Gąsienica prezentowana na stoisku BKT na targach SIMA (hala 06 H028) ma wiele charakterystycznych cech, w tym bieżnik Agriforce BK T71 wykonany jest z wydajnej mieszanki gumowej o dużej odporności na przecięcia, pęknięcia i ścieranie. Zoptymalizowany wzór bieżnika zapewnia dobre właściwości trakcyjne i komfort, a lamele napędowe mają zoptymalizowany kształt i zapewniają wysoką elastyczność. Dodatkowo osnowa została wzmocniona czterema warstwami wytrzymałej, stalowej linki, służąc żywotności produktu. Nowa gąsienica Agriforce BK T71 trafia do sprzedaży w rozmiarze 18" x 6" x 44. Kolejne cztery warianty rozmiarowe są już w opracowaniu.

BKT nie bez dumy zaznacza, że wszystkie produkty są wynikiem dialogu z użytkownikami, ich opiniami i potrzebami. Dzięki temu portfolio jest dostosowane do różnych wymagań odbiorców. Z tego powodu firma zainwestowała w nową, dedykowaną część zakładu produkującego gąsienice w Bhuj w Indiach.

To nie koniec nowości

Agriforce BK T71 to tak naprawdę pierwsza z długiej linii gąsienic wpisanych już do harmonogramu rozwoju BKT. Firma już pracuje nad zbliżającą się premierą nowych gąsienic nie tylko dla rolnictwa, ale także dla sektora budowlanego.

Warto dodać, że Balkrishna Industries Ltd (BKT) jest producentem opon z siedzibą w Indiach. Grupa BKT oferuje szeroką gamę opon terenowych, zaprojektowanych specjalnie dla pojazdów dla rolnictwa, przemysłu, robót ziemnych, górnictwa, ATV i ogrodnictwa. Rozwiązania BKT zaprojektowane dla szerokiego zakresu potrzeb użytkowników obejmują ponad 3200 produktów sprzedawanych w ponad 160 krajach na całym świecie.

opr. jj, źródło BKT

24. maj 2024 03:38