StoryEditorKomentarz profi 2-2024

Aż trzy testy porównawcze w jednym wydaniu profi!

W najnowszym wydaniu magazynu profi, czyli numerze 2-2024 znajdziesz aż 3 testy porównawcze przydatnego w każdym gospodarstwie sprzętu rolniczego. Na pierwszy ogień poszło 6 przyczep o ładowaności ok. 12 t.
27.02.2024., 06:00h

Testy porównawcze maszyn zawsze na topie!

Najbardziej cenimy sobie Wasze opinie, które słyszymy podczas naszych rozmów na wystawach rolniczych, w korespondencji mailowej czy rozmowach telefonicznych. One wyznaczają kierunek naszego rozwoju i wskazują tematy, które są dla Was ważne. Dzięki nim wiemy, że najbardziej cenicie testy porównawcze maszyn pracujących w jednakowych warunkach. Stąd zapewne niegasnące zainteresowanie testem pras wielkogabarytowych czy siewników sprzed kilku lat.

Tematyka numeru profi 2-2023 - załadunek i transport!

Starając się sprostać oczekiwaniom, oddajemy w Wasze ręce kolejne wydanie magazynu profi, tym razem poświęcone tematyce załadunku i transportu. Co ważne, znajdziecie w nim aż 3 testy porównawcze, w których zestawiliśmy przyczepy, duże ładowarki kołowe i małe ładowarki przegubowe. Załadunek i transport to ważny aspekt w każdym gospodarstwie, niezależnie od profilu produkcji.

Przyczepy Brantner, Conow, Fliegl, Lomma, Pronar i Strautmann w teście

Tematem okładkowym jest test porównawczy przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej 18 t, a w stawce znalazł się również model rodzimej marki Pronar. To niezaprzeczalny lider sprzedaży nowych przyczep w Polsce, ale tym razem sprawdziliśmy, jak spisuje się w starciu z zachodnią konkurencją.

Dużo uwagi poświęcamy także bezpieczeństwu na drodze i w obejściu. Z artykułu o zaczepach dowiesz się, jak skutecznie sprawdzić zaczepy transportowe w ciągniku i przyczepie oraz kiedy zużycie komponentów przekracza dopuszczalne granice. Dzięki wykonanej w odpowiednim momencie wymianie kuli K80 w ciągniku oszczędzisz czas i unikniesz niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Jak sprawdzić przed zakupem używane rozrzutniki obornika?

Z tematyką transportu blisko związane są rozrzutniki obornika. Wykorzystywane są nie tylko w gospodarstwach hodowlanych, ale również takich, które nawożą pola kompostem. Wszak coraz częściej pojawiają się oferty sprzedaży certyfikowanego kompostu, który może być dobrym nawozem mineralnym. W rubryce "Używane" znajdziesz liczne porady, w jaki sposób sprawdzić zużycie elementów roboczych, aby nie przepłacić przy zakupie rozrzutnika z drugiej ręki.

Ile pali John Deere 6R 185?

W tym numerze obalamy również mit, że John Deere pali jak smok. Okazuje się, że najnowszy 6-cylindrowy model 6R 185 AutoPowr jest bardziej ekonomiczny, niż może się wydawać. Pomiary na stanowisku testowym DLG wykazały, że zużywa mniej paliwa niż przeciętny traktor. Choć ponad 200-konny Jelonek jest wszechstronnie utalentowany, to jednak wysoko się ceni.

image

Zeskanuj kod QR i wygraj zbiornik paliwa!

FOTO:

Zapraszając do lektury tego wydania, wspomnę tylko o trwającym cały czas konkursie, w którym wygrać można dwupłaszczowy zbiornik Kingspan o pojemności 2500 l. Wystarczy, że zeskanujesz znajdujący się powyżej kod QR ub wejdziesz na stronę na lp.profitechnika.pl/wygraj_zbiornik_paliwa i wypełnisz znajdujący się tam formularz zgłoszeniowy! Powodzenia!

 

redaktor naczelny
dr inż. Artur Jakubek

27. maj 2024 11:04