StoryEditor

Aplikacja Harvest Assist ma trzy nowe funkcje

Przyjrzyjmy się jakich zmian dokonała firma Pöttinger w aplikacji przydatnej podczas zielonych żniw
29.04.2024., 06:00h

Harvest Assist, innowacyjna aplikacja Pöttinger do zoptymalizowania zbioru podczas zielonych żniw, jest stale ulepszana. Harvest Assist ma teraz trzy nowe funkcje, które pozwalają na jeszcze lepszą koordynację i optymalizację efektywności zbiorów. Każdy użytkownik sprzętu tej marki może zainstalować podstawową wersję aplikacji dostępną na iOS i Android na swoim smartfonie. Nowe funkcje są dostępne od kwietnia 2024 roku.

image
Dojazd do nowej pryzmy można kontrolować za pomocą Google Maps.
FOTO: Pottinger

Ułatwienia od zbioru aż po pryzmę

W aplikacji Harvest Assist możesz wybierać spośród wszystkich maszyn w procesie zbioru: do wyboru są kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki w tym zgrabiarki taśmowe, przyczepy zbierające i prasy zwijające. Dzięki aplikacji można łatwo wybierać pola i przypisywać je do poszczególnych pojazdów. Użytkownik sprzętu może w czasie rzeczywistym mieć dostęp do informacji o postępie prac na polu i aktualnym etapie zbioru. Dzięki temu rozgarnianie i zagęszczanie zebranej masy na pryzmie może przebiegać spokojnie i efektywnie.

Szybki dostęp do Informacji

Operator prasy może wprowadzić w aplikacji liczbę bel znajdujących się na polu. Każda osoba kierująca ładowarką i przyczepą do zebrania bel będzie miała szybki dostęp do informacji o ilości i lokalizacji bel.Jeśli jest kilka ekip zbierających, wszyscy operatorzy wiedzą bezpośrednio, na które pola trzeba jeszcze dojechać lub ile bel zostało już przewiezionych. Poza tym liczba bel jest również punktem wyjścia do określenia wydajności zbioru. W każdej chwili można mieć wgląd w dane o efektywności prac związanych z sianokosami i zbiorem.

image
Dojazd do nowej pryzmy można kontrolować za pomocą Google Maps.
FOTO: Pottinger

Łatwy dojazd z Google Maps

Funkcja nawigacji umożliwia dojazd zarówno do pola, jak i do pryzmy. Można wprowadzić do aplikacji nową pryzmę i dojazd do niej bezpośrednio kontrolować za pomocą Google Maps. Ta nowa funkcja Harvest Assist eliminuje objazdy lub nieustanne dosyłanie nowych lokalizacji.

Pojawiła się nowa kategoria

Teraz można wprowadzić do aplikacji również inne pojazdy do transportowania bel lub sieczkarni samojezdnych. Dzięki temu jest bardzo dobry przegląd zaangażowanych w zbiór maszyn. Nawigacja, planowanie i przegląd całej floty są teraz dostępne w aplikacji Harvest Assist.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Pöttinger

20. maj 2024 14:04