StoryEditor

Amazone Pantera do opryskiwania, siewu i nawożenia?!

Uniwersalna trzyosiowa Amazone Pantera CombiCarrier 22001 mogłaby znaleźć zatrudnienie nie tylko przy opryskiwaniu, lecz także w siewie i nawożeniu. Jest jednak jedno „ale”…
27.12.2022., 12:45h

Pantera z możliwością wyboru zabudowy

Oprócz, typowego dla tego pojazdu, nabudowanego opryskiwacza z dużym zbiornikiem i szeroką belką polową, Amazone Pantera powinna mieć możliwość zmiany osprzętu. Przynajmniej tak wyobraża to sobie biuro projektowe concept-farm-machinery, które zaprezentowało cyfrową wizję wykorzystania samobieżnego pojazdu Amazone nie tylko do opryskiwania. Jest jednak jedno „ale” – otóż maszyna istnieje tylko, jako skrzętnie zaprojektowana i bardzo realistyczna grafika.

image

Cyfrowa wizja przyszłości pojazdu Amazone Pantera do siewu, nawożenia i ochrony roślin zaprezentowana przez @concept-farm-machinery.

FOTO: concept-farm-machinery

Amazone Pantera z siewnikiem i rozsiewaczem nawozu

Trzeba przyznać, że możliwość demontażu opryskiwacza i nabudowania siewnika z dużą skrzynią zasypową lub rozsiewacza nawozu, znacznie zwiększyłaby możliwości wykorzystania samobieżnej maszyny. Idąc dalej, Pantera mogłaby być również wozem przeładowczym do odbioru zboża od kombajnu i dostarczania do samochodów ciężarowych stojących na skraju pola.

Cyfrowe projekty concept-farm-machinery

Taka cyfrowa wizja uniwersalnego pojazdu stworzona została przez concept-farm-machinery jedynie w programie graficznym. Jednak patrząc na tak realistyczny projekt maszyny, pojawia się pytanie, czy podobne koncepcje ma również dział rozwoju Amazone?

W ostatnim czasie Biuro projektowe concept-farm-machinery zaprezentowało m.in. koncepcje przegubowych ciągników Fendt i Massey Ferguson.

opr. aj

fot. @concept-farm-machinery

27. maj 2024 22:13