StoryEditor

Agrotech Kielce już jutro!

Już stoją, błyszczą i czekają na Was! Potężne ciągniki, kombajny, opryskiwacze, maszyny uprawowe i wiele innych. Stoiska przygotowało 400 firm, w tym 30 zagranicznych z 14 krajów.
16.03.2023., 22:00h

Agrotech Kielce i Las Expo

W siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech tymczasowych stoją już stoiska 400 firm - na największej rolniczej wystawie halowej w Polsce, która potrwa od 17 do 19 marca. Na zewnątrz stoją także stoiska w ramach trwających jednocześnie targów Las – Expo. W sumie 435 firm zaprezentuje ofertę na powierzchni 63,5 tysiąca m2, niewiele mniejszej od rekordowej edycji z 2019 roku, która zajęła 66 tys. m2. Przedsiębiorcy przyjechali przede wszystkim z Polski, a ponad 30 firm także z zagranicy – m.in. z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy. 

„To będą prawdopodobnie największe w tym roku targi rolnicze w Polsce” – powiedział dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.   

image
FOTO: firmowe

Przygotowania do Agrotechu ruszyły 10 marca!

W piątek, 10 marca do Targów Kielce firmy transportowe zaczęły przywozić pierwsze ciągniki, kombajny, prasy rolujące firmy Claas.

„Rozmieszczenie pojazdów i maszyn to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga planowania i precyzji. Niektóre potężne sprzęty są ustawiane pół dnia, więc przed nami tydzień niezwykle wytężonej pracy. Wszystko będzie gotowe na piątek, 17 marca” – podkreślił Kamil Perz, dyrektor targów Agrotech w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

Błysk ciągników dużych i małych

Ciągniki i maszyny przywożą światowi giganci, jak Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Zobaczymy też gamy ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Będą to maszyny do pracy w każdym segmencie branży – na plantacjach upraw zbożowych, warzywniczych, owocowych, do obsługi gospodarstw. 

Nowe ciągniki Irum Tagro

Wśród premier będzie zupełnie nowa marka na polskim rynku – rumuński Irum Tagro. Model o mocy 102 KM zaprezentuje Hydro - Masz. Zwiedzający zobaczą też nowy Landini Trekker 4 na gąsienicach. Premierą w kraju na stoisku Case IH będzie Puma 260 CVX Drive – największa w historii w tym segmencie modeli ciągników. Fendt zaprezentuje ciągnik Vario siódmej generacji o mocy nawet 300 KM z innowacyjnym silnikiem przystosowanym także do napędzania paliwami alternatywnymi. John Deere pochwali się nowym modelem 6130M z intuicyjną dźwignią sterowania. Nie tylko ciągniki, ale i kombajny, w tym najnowszego Triona 250 pokaże Claas.

image
FOTO:

Najnowsze maszyny uprawowe w Kielcach

Z rozbudowanymi maszynami do uprawy przyjadą m.in. Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Landstal. Unia przywiezie m.in. agregat uprawowy Ares XM, który wyróżnia położenie podwozia transportowego pomiędzy sekcją talerzy a wałem, co zapobiega wpadaniu brony talerzowej w rezonans. Pöttinger wśród nowości zaprezentuje między innymi kultywator Terria ze zbiornikiem Amico - ta kombinacja pozwala na uprawę gleby i jednoczesne wysianie nawozu. Na stoisku Wanicki pojawią się najnowsze sadzarka i kombajn do ziemniaków o imponujących ładownościach wyprodukowane przez belgijską firmę AVR. Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Bury. Nowość od Hardi to Aeon Twin z rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, wyposażony w system pomocniczego strumienia powietrza. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i Samasz. Dwa modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentuje Weidemann.

Autonomia w obsłudze gospodarstw

Maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych pokażą m.in. Joskin, Jost z markami Rockinger, Tridec i Quicke. Nowością od firmy Euromilk będzie autonomiczny system podgarniania paszy EM Lizard, czyli robot wykonujący pracę za rolnika i sterowany smartfonem. Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS), czyli innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, zaprezentuje firma Zuptor.

Wiedza i atrakcje podczas targów Agrotech

W czasie targów Agrotech trwać będą konferencje, podczas których specjaliści przekażą oczekiwaną wiedzę. W piątek, 17 marca zwiedzający będą mogli wziąć udział w debatach „Precyzyjnie o rolnictwie – nowa Wspólna Polityka Rolna”. Będzie mowa o tym, jak nowe technologie wspierają polskie gospodarstwa rolne. Zaś w sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca, rolnicy zaproszeni zostaną na warsztaty omawiające korzystanie z ekoschematów.

Atrakcją targów będzie spotkanie  z rolnikami zaliczanymi do najpopularniejszych influencerów w branży. W sobotę będzie można porozmawiać z Fit Farmerem Sebastianem Staniewskim, rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym w sieci jako „swietokrzyskirolnik”. Tomek zyskał krajową rozpoznawalność po udziale w telewizyjnym show TVP1. W niedzielę od rana będzie można go spotkać też na stoisku KRUSu. 

Las – Expo dla fachowców i amatorów

Targom Agrotech od 22 lat towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo. Ofertę tej wystawy wypełnią najnowocześniejsze maszyny i technologie, usprawniające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Będą firmy cenione w branży, jak m.in. MHS, Wood – Mizer, Inter – Bis, Krpan, Wirex. W akcji goście targów zobaczą pilarki łańcuchowe znanych marek – Husqvarna i Stihl. Fachowcy będą rzeźbić w drewnie. Coś dla siebie znajdą także amatorzy – będą to m.in. pilarki łańcuchowe, które posłużą do przygotowania drewna do kominka. Będzie można też kupić sadzonki kwiatów, krzewów i drzew, także do ogrodów.

Godziny targów rolniczych w Kielcach

Targi Agrotech i Las – Expo potrwają w piątek, 17 marca od 10 do 16, a w sobotę, 18 marca i niedzielę, 19 marca od 9 do 16. Bilety dostępne są na stronie targikielce.pl

23. czerwiec 2024 07:42