StoryEditor

Agro Show 2023 już za nami. Ile osób odwiedziło tegoroczną edycję?

Tegoroczną wystawę w Bednarach od piątku do niedzieli odwiedziło niemal 81 tysięcy osób.
27.09.2023., 18:00h

Jak przystało na międzynarodową wystawę było co oglądać. Nie ma się czemu dziwić bo Agro Show jest największą, międzynarodową wystawą plenerową w Europie. Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, organizator tego przedsięwzięcia, Agro Show plasuje się wśród największych rolniczych imprez na świecie.

Dzięki temu nie musimy daleko jeździć, aby zobaczyć nie tylko światowe nowości, ale też coraz ciekawsze produkty polskich producentów, a jest się czym pochwalić.

image

Zorganizowanie tak wielkiej imprezy było dużym wyzwaniem dla organizatorów. Mowa przecież o niemal 130 tysiącach metrów kwadratowych, na których rozlokowało się 694 wystawców.

FOTO: Jan Józefowicz

694 wystawców

Zorganizowanie tak wielkiej imprezy było dużym wyzwaniem dla organizatorów. Mowa przecież o niemal 130 tysiącach metrów kwadratowych, na których rozlokowało się w tym roku 694 wystawców. Było prawie 100 zagranicznych firm z 19 krajów: Holandia, Litwa, Łotwa, Francja, Niemcy, Dania, Ukraina, Czechy, Słowenia, Finlandia, Włochy, Austria, Słowacja, Chiny, Irlandia, Turcja, Kanada, Wielka Brytania.

image

Coroczna, tłumnie oblegana wystawa w Bednarach pokazuje, że jest inspiracją i początkiem ścieżki rozwoju wielu gospodarstw.

FOTO: Jan Józefowicz

Nowoczesny sprzęt i technologie

Izba trafnie określa to spotkanie "Najlepsi producenci pokazali rolnikom najlepsze produkty wykorzystujące najnowsze technologie". W ten sposób ziszcza się idea, która przyświeca Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych od samego początku: stworzyć miejsce, w którym dochodzi do bezpośrednich spotkań, kontaktów, rozmów i wymiany poglądów między dostawcami i odbiorcami, co wywoła efekt synergii i impuls do rozwoju całej branży. Atrakcyjną częścią Agro Show są pokazy pracy maszyn, gdzie zwiedzający mogli przyjrzeć się i obserwować je z trybun.

image

Atrakcyjną częścią Agro Show są pokazy pracy maszyn - tu moment przed ruszeniem sprzętu do akcji.

FOTO: Jan Józefowicz

Finały i zwycięzcy

Coroczna, tłumnie oblegana wystawa w Bednarach pokazuje, że jest inspiracją i początkiem ścieżki rozwoju wielu gospodarstw. Między innym dlatego Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych angażuje się w projekty edukacyjne skierowane do uczniów, studentów, ale także osób czynnych zawodowo i pracujących w branży. W tym roku podczas wystawy odbyły się dwa finały konkursów organizowanych przez Izbę.

W piątek rywalizowali uczniowie i konkursie Młody Mechanik na Medal. Po raz pierwszy w finale do wykonania były zadania praktyczne na maszynach. Finał był równocześnie rywalizacją o udział w przyszłorocznym konkursie WorldSkills we Francji. Zwycięzcą został Jakub Netter z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance i to on reprezentować będzie naszą branżę we Francji. W sobotę w konkursie Mechanik na Medal rywalizowali mechanicy maszyn rolniczych, a zwycięzcą został Karol Ostrowski z firmy Agrotechnik.

Co dalej? Za rok będzie jubileusz – 25 edycja wystawy, zatem czekamy na kolejne spotkania w Bednarach.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

21. czerwiec 2024 15:44