StoryEditor

Agro Show 2023 coraz bliżej

Już teraz warto zaplanować wyjazd na wystawę Agro Show w Bednarach, która odbędzie się w dniach 22-24 września br. To największa plenerowa impreza rolnicza w Europie
02.08.2023., 12:08h

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych informuje, że przygotowania do wystawy wchodzą w decydującą fazę. Jak co roku na początku sierpnia na stronie www.agroshow.pl zostanie opublikowany plan wystawy i lista zgłoszonych wystawców. Tegoroczna wystawa, jak przed rokiem potrwa 3 dni. Izba ma się czym pochwalić, bo wystawa jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce i w tej części Europy oraz największą plenerową wystawą jaka odbywa się na naszym kontynencie! Nic dodać, nic ująć.

Europa przyjedzie do Bednar

Dla wielu firm a także rolników to bardzo ważne wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez rolniczych w kraju. Do Bednar ponownie przybędzie kilkuset wystawców oraz dziesiątki tysięcy rolników, by zobaczyć co przedsiębiorcy z branży szykują na najbliższą przyszłość. To jedyna taka okazja, aby w jednym miejscu i czasie zapoznać się z ofertami firm maszynowych, porównać je i zdecydować o najlepszym wyborze dla swojego gospodarstwa.

W Bednarach zaprezentują się nie tylko firmy oferujące maszyny i urządzenia. Wystawiać się będą firmy sprzedające środki produkcji, wyposażenia gospodarstw, producenci pasz, nawozów, środków ochrony roślin, materiału siewnego, części zamiennych, a także firmy świadczące usługi dla rolnictwa, przedstawiciele prasy branżowej, banków i instytucji finansowych działających w branży rolnej. Na Agro Show zaprezentują się także wystawcy z zagranicy m.in. z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Turcji, Ukrainy, Włoch.

image

Na Agro Show zaprezentują się też wystawcy z zagranicy m.in. z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Turcji,  Ukrainy, Włoch.

FOTO: PIGMiUR

Pokazy i zmagania młodych mechanizatorów

Otwarta formuła wystawy daje duże możliwości prezentacji sprzętu rolniczego. W tym roku tak jak w latach ubiegłych odbywać się będą pokazy maszyn rolniczych podczas pracy. Zaplanowano je w dwóch blokach: pokaz rolnictwa precyzyjnego oraz pokaz pojazdów autonomicznych.

Wystawa Agro Show to nie tylko stoiska firm, to również imprezy i wydarzenia towarzyszące, których w tym roku nie zabraknie. W piątek odbędzie się finał kolejnej edycji konkursu Młody Mechanik na Medal, który organizowany jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych i będzie równocześnie eliminacjami do udziału w międzynarodowym konkursie WorldSkills, który odbywać się będzie za rok we Francji.

W sobotę o miano najlepszego mechanika maszyn rolniczych walczyć będą finaliści konkursu Mechanik na Medal. Organizator, zadbał by Agro Show nie było jedynie komercyjną imprezą wystawienniczą, ale miało szerszą formułę i walor edukacyjny. Dlatego każdego dnia będzie można wziąć udział w towarzyszących wydarzeniu seminariach i wykładach, których program zostanie już wkrótce opublikowany.

image

Dla wielu firm a także rolników to bardzo ważne wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez rolniczych w kraju. Do Bednar ponownie przybędzie kilkuset wystawców oraz dziesiątki tysięcy rolników, by zobaczyć co przedsiębiorcy z branży szykują na najbliższą przyszłość.

FOTO: PIGMiUR

Tańsze bilety i bezpłatny parking

Wystawa, tak jak przed rokiem będzie biletowana. Bilety dostępne będą na platformie ebilet.pl. Będzie je można również kupić bezpośrednio przed wejściem na wystawę. Organizator jednak zaleca zakup biletów wcześniej przez internet. Pozwoli to uniknąć kolejek przed wejściem na wystawę, poza tym bilety kupione online będą tańsze. Organizator, jak zawsze, przygotował program dofinansowania przyjazdów grupowych. Informacje na ten temat będzie można uzyskać na stronie internetowej wystawy. Na przyjezdnych własnymi samochodami, czekać będą bezpłatne parkingi. Wystaw czynna będzie dla zwiedzających od 22 do 24 września br. w godzinach 9-17.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

24. maj 2024 01:41