StoryEditor#AgroShow2022

Agro Show 2022: wręczyliśmy nagrody w konkursie "Rolnik - zawód wielkiej wagi"! [FILM]

Podczas Targów Agro Show 2022 w Bednarach wręczyliśmy nagrody w naszym Konkursie "Rolnik - zawód wielkiej wagi". Ładowarka przegubowa Weidemann 1390 i chwytak do bel marki Tanco trafiły do zwycięzców.

25.09.2022., 10:11h
Kamila SzałajKamila Szałaj

Podczas drugiego dnia Targów Agro Show 2022 laureaci Konkursu "Rolnik - zawód wielkiej wagi", zorganizowanego przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze otrzymali nagrody. Zdobywca I miejsca wygrał ładowarkę przegubową Weidemann 1390. Natomiast laureat II miejsca dostał zbiornik do nawozów płynnych Swimer o pojemności 22 tys. litrów.

Ładowarka przegubowa Weidemann 1390 trafiła do zwycięzcy konkursu "Rolnik-zawód wielkiej wagi"

Konkurs "Rolnik-zawód wielkiej wagi" organizowany był przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawcę m.in. Profitechnika. Żeby wygrać należało odgadnąć wagę ładowarki przegubowej Weidemann 1390 z paletą gazet wydawanych przez PWR i wymyślić hasło promujące czasopismo "Profitechnika".

Idealnie udało się to Panu Rafałowi z miejscowości Ptaki. Rolnik bezbłędnie wytypował wagę ładowarki wraz z paletą gazet, która wyniosła 3199 kg.

- Do wzięcia udziału w konkursie namówił mnie syn Mateusz. Stwierdził, że dzięki ładowarce przegubowej nasza praca stanie się lżejsza i będziemy się mogli lepiej rozwinąć. Waga ładowarki z gazetami to też zasługa syna, który perfekcyjnie oszacował ciężar zestawu - powiedział pan Rafał.

Zaznaczył, że ładowarka bardzo przyda się do zadawania paszy w jego gospodarstwie.

- Prowadzę gospodarstwo mleczne. Zabudowania są starego typu, gdzie wozem paszowym nie da się wjechać, więc ładowarka wyręczy pracę ręczną – zaznaczył nasz laureat.

Symboliczny kluczyk do maszyny i kombinezon roboczy przekazał zwycięzcy przedstawiciel Weidemanna.

- Ładowarka przegubowa Weidemann 1390 jest to maszyna z grupy Hoftrac i świetnie sprawdzi się w gospodarstwie z produkcją zwierzęca. Są do niej cztery osprzęty, które znacznie ułatwią pracę. Na rynku polskim istniejemy już od 22 lat. Oferujemy pełną gamę ładowarek od przegubowych po teleskopowe – powiedział Paweł Suchocki, Dyrektor Regionu z firmy Weidemann.

Chwytak do bel marki Tanco nagrodą za zajęcie II miejsca

Natomiast zdobywcą drugiej nagrody w naszym konkursie – chwytaka do bel marki Tanco – został Pan Michał z miejscowości Serniki, który ocenił wagę ładowarki z paletami gazet na 3200 kg. A wymyślone przez niego hasło brzmi: "Razem z Profi wybierzesz profesjonalną technikę rolniczą potrzebną do twego gospodarstwa".

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom

24. maj 2024 03:21