Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) ogłosiło, że po zamknięciu terminu rezerwacji stoisk na targi reprezentowane będą wszystkie wiodące firmy z branży maszyn rolniczych. Wysoka liczba wystawców została również zgłoszona do równoległej wystawy, Systems & Components, rynku B2B dla międzynarodowego przemysłu dostawców maszyn rolniczych całego sektora off-highway.
Agritechnica - święto mechanizacji rolnictwa
"Dziś na około dziewięć miesięcy przed rozpoczęciem wystawy, liczba dotychczasowych rejestracji imponująco odzwierciedla wyjątkową pozycję targów Agritechnica dla międzynarodowego sektora maszyn rolniczych i jego dostawców" - mówi Timo Zipf, kierownik projektu Agritechnica. "Jako największe na świecie targi w tej branży, Agritechnica jest nie tylko wiodącą międzynarodową platformą biznesową, ale także forum dla światowej wymiany fachowej w zakresie przyszłościowej produkcji roślinnej" - dodał.
Inteligentne rozwiązania w natarciu
"Zielona gospodarka" to temat przewodni targów Agritechnica 2023, skupiający się na wyzwaniach związanych z nowoczesną uprawą roślin: jak rolnictwo może zwiększyć produktywność przy jednoczesnej ochronie gleby, klimatu i środowiska? Programowi wystawy Agritechnica towarzyszyć będzie program techniczny, który oferuje wydarzenia na żywo, pokazy demonstracyjne i nową serię "spotkań eksperckich", na których będą poruszane takie zagadnienia jak inteligentny oprysk, inteligentne wykrywanie, łączność, autonomiczny sprzęt rolniczy i alternatywne układy napędowe, a także sposobom zwiększania wydajności i troski o glebę dzięki oponom, balastowaniu i różnym systemom wspomagającym.
Maszyny i systemy rolnicze
Wydarzeniami partnerskimi targów Agritechnica są: Systems & Components, rynek B2B dla międzynarodowego przemysłu dostawców w sektorze maszyn rolniczych i off-highway; "Inhouse Farming - Feed & Food Show", nowa platforma DLG dla systemów rolniczych i żywnościowych przyszłości, z silnym powiązaniem z praktyką rolniczą.
opr. i fot. Jan Józefowicz, źródło: DLG