StoryEditor

Agritechnica 2023: Międzynarodowy Dzień Rolników

We wtorek 14 listopada 2023 r. podczas targów Agritechnica będzie Międzynarodowy Dzień Rolników poświęcony Polsce i Francji.
09.08.2023., 12:08h

Jako wiodące na świecie targi maszyn rolniczych, Agritechnica oferuje odpowiednie sieci do dyskusji na temat strategii dla międzynarodowego rolnictwa, skupiając się na udanych rozwiązaniach technicznych dla regionów i krajów.

Rozpoczynający się o godzinie 9 rano we wtorek 14 listopada br. całodniowy program, poświęcony jest kluczowym tematom istotnym dla rolników, ekspertów i organizacji maszynowych w obu krajach i będzie oferował całodzienne tłumaczenie symultaniczne w języku francuskim i polskim.

image

Polscy rolnicy chętnie odwiedzają targi w Hanowerze. Tu grupa rolników, którzy w 2013 r. byli na targach z magazynem „top agrar Polska”.

FOTO: Jan Józefowicz

DLG zaprasza na spotkanie

"Międzynarodowy Dzień Rolnika jest idealną platformą dla praktyków i agrobiznesu do znalezienia specjalistycznych informacji na temat rozwiązań technicznych dostosowanych do konkretnej lokalizacji. Agritechnica ze swoim pełnym programem wystawienniczym i informacyjnym dla francuskich i polskich rolników, daje impuls do kluczowych wyzwań rolniczych stojących przed tymi dwoma narodami z bogatą tradycją rolniczą – od zmian klimatu po technologię nawadniania i cyfryzację" — mówi Timo Zipf, kierownik projektu Agritechnica.

Francja i Polska oferują wiele przykładów najlepszych praktyk w zakresie produkcji roślinnej, które mogą dostarczyć cennych lekcji rolnikom na całym świecie.

Bezpłatny wstęp na targi

Wstęp na targi Agritechnica będzie bezpłatny dla gości z Francji i Polski podczas Międzynarodowego Dnia Rolników, czyli 14 listopada. Pakiety podróżne i wsparcie z Francji i Polski ułatwią zaplanowanie wizyty na targach. Na dzień dzisiejszy 82 firmy z Francji i 53 firmy z Polski potwierdziły udział w wiodących światowych targach maszyn rolniczych.

Polska i Francja tradycyjnie są mocno obecne na targach Agritechnica.

Ich wystawcy oferują wiele innowacji, jak również techniczną wiedzę, a rolnicy z tych krajów licznie odwiedzają targi, podejmując decyzje inwestycyjne odnośnie maszyn, które przygotują ich gospodarstwo na przyszłość. Dzięki lokalnemu podejściu, Międzynarodowy Dzień Rolników wniesie ważny wkład w temat przewodni targów Agritechnica "Zielona produktywność", który oznacza, w jaki sposób nowe koncepcje i pionierskie innowacje zapewniają produktywność rolnictwa, a jednocześnie chronią przyrodę i środowisko.

Najlepsze praktyki rolnicze

Celem Międzynarodowego Dnia Rolników, którego premiera odbyła się w 2019 r., jest przedstawienie przykładów najlepszych praktyk oraz zbadanie wyzwań i rozwiązań stojących przed rolnikami w kluczowych regionach rolniczych. Wydarzenie zainteresuje nie tylko francuskich i polskich rolników, ale także tych z Europy i świata, którzy dostrzegają w tych państwach znamiona postępu technicznego w produkcji roślinnej.

Agritechnica to wiodące na świecie targi maszyn rolniczych. Wszystkie, światowe marki firm z branży maszyn rolniczych są na nich reprezentowane w Hanowerze w Niemczech. Oferując najbardziej wszechstronny, międzynarodowy i zróżnicowany program dla upraw rolnych i produkcji roślinej Agritechnica prezentuje całą gamę maszyn rolniczych, od opryskiwaczy polowych po drony, od traktorów po autonomiczne systemy wyposażenia i od kombajnów zbożowych po cyfrowe systemy wspomagające.

opr. Jan Józefowicz, źródło: DLG - Niemieckie Towarzystwo Rolnicze

19. maj 2024 13:38