StoryEditor

Agritechnica 2023 kusi polskich rolników

Na wystawie w Hanowerze 14 listopada 2023 r. będzie szczególnym dniem dla naszych rolników. Już wyjaśniamy o co chodzi, ale najpierw kilka nowinek targowych.
01.09.2023., 11:00h

Co najmniej 250 światowych premier

Kluczową atrakcją dla rolników z całego świata są liczne innowacje, które oferują zwiększoną wydajność i inne korzyści dla rolnictwa. Kilkuset kandydatów w prestiżowym konkursie Agritechnica Innovation Award zaprezentuje gotowe do wprowadzenia na rynek innowacje. Na ostatnich targach złoto zdobył pojazd z systemem typu "all-in-one" firmy Nexat, który obsługuje wszystkie etapy pracy, od uprawy gleby po siew, ochronę roślin i zbiór.

Oprócz oferty wystawców będą też tematy przydatne dla praktyków, w tym:

► Smart farming

Technologie automatyzacji dla wydajnej pracy w polu

► DLG.Prototype.Club

Zespoły inżynierów będą rozwiązywać wyzwania techniczne stawiane przez wystawców

► Agrifood start-ups

Ponad 40 start-upów z innowacyjnymi rozwiązaniami

► Workshop Live:

Technicy zademonstrują naprawy w międzynarodowym centrum dealerskim

► Systems & Components

Dostawcy sprzętu rolniczego prezentują komponenty, w tym silniki, układy napędowe i części zamienne

► InhouseFarming: Feed& Food

Samodzielne systemy produkcji żywności, takie jak rolnictwo pionowe

► Young Farmers Day

Seminaria

image

Goście z Polski planujący udział w Międzynarodowym Dniu Rolnika powinni zarezerwować bilety z wyprzedzeniem: kliknij na link w tekście.

FOTO: DLG

Bezpłatny wstęp 14 listopada – Międzynarodowy Dzień Rolników

Polscy profesjonaliści z branży rolniczej odwiedzający targi Agritechnica 14 listopada otrzymają bezpłatny wstęp na wystawę. Aby z tego skorzystać, goście z Polski planujący udział w Międzynarodowym Dniu Rolnika powinni zarezerwować bilety z wyprzedzeniem kliknij na ten link: w internetowym sklepie z biletami Agritechnica Bezpłatne bilety na Międzynarodowy Dzień Rolnika zostaną wyświetlone w portalu po wprowadzeniu kodu promocyjnego "IFD23". W sklepie z biletami do wyboru jest język angielski i niemiecki.

Międzynarodowy Dzień Rolników – Polska w roli głównej

Na tegorocznej Agritechnice Polska i Francja zostały wyróżnione z okazji Międzynarodowego Dnia Rolnika. Rozpoczynający się we wtorek, 14 listopada program skupiający się na Polsce, poświęcony jest kluczowym tematom istotnym dla rolników, ekspertów i organizacji zajmujących się maszynami w Polsce. W trakcie jego trwania, organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na język polski.

Tematy, jakie zostaną na nim poruszone, obejmują rozporządzenie UE w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin. Planowane dyskusje koncentrują się na kompromisie między ochroną środowiska a produktywnością gospodarstw rolnych. W programie znajdzie się również Zielony Ład UE i jego praktyczne wdrożenie, zwłaszcza w odniesieniu do wielkości gospodarstw.

image

Ponad 2600 wystawców w 24 halach na ponad 40 hektarach powierzchni wystawienniczej i szeroki międzynarodowy program techniczny - to wszystko na targach Agritechnica, które odbędą się w Hanowerze w Niemczech w dniach 12-18 listopada 2023 r.

FOTO: DLG

Pełna gama maszyn

Ponad 2600 wystawców w 24 halach na ponad 40 hektarach powierzchni wystawienniczej i szeroki międzynarodowy program techniczny - to wszystko na targach Agritechnica, które odbędą się w Hanowerze w Niemczech w dniach 12-18 listopada 2023 r.

Od opryskiwaczy polowych po drony, od ciągników po sprzęt autonomiczny, od kombajnów zbożowych po cyfrowe systemy wspomagające. Agritechnica oferuje pełną gamę maszyn rolniczych, umożliwiając rolnikom podejmowanie świadomych decyzji inwestycyjnych. Odbywające się co dwa lata w Hanowerze targi Agritechnica przyciągają około 400 000 zwiedzających z ponad 100 krajów, w czym znaczny udział mają goście z Polski.

Program techniczny Agritechnica oferuje liczne prezentacje na takie tematy, jak inteligentne rolnictwo, pod hasłem "Zielona produktywność" czyli w jaki sposób nowe koncepcje i pionierskie innowacje zapewniają wydajność rolnictwa przy jednoczesnej ochronie przyrody, klimatu i środowiska.

Zainteresowani rolnicy z Polski, których i w tym roku na pewno nie zabraknie, doceniają to miejsce za pełną gamę sprzętu, rozwiązań i innowacji, których nie ma nigdzie indziej na świecie.

opr. Jan Józefowicz, źródło: DLG

19. maj 2024 14:23