StoryEditor

Agritechnica 2023: Francja i Polska ręka w rękę

Tak można nazwać Międzynarodowy Dzień Rolników 14 listopada, na który składają się najlepsze doświadczenia z praktyki, wyzwania techniczne i proponowane rozwiązania.
17.02.2023., 18:00h

W tym roku Międzynarodowy Dzień Rolnika poświęcony będzie Polsce i Francji. Rozpocznie się o godzinie 9 rano we wtorek 14 listopada. Ten całodniowy program poświęcony będzie tematom istotnym dla rolników, ekspertów i organizacji maszynowych w obu krajach. Co ważne, będzie oferował całodzienne tłumaczenie symultaniczne w języku francuskim i polskim. Jako wiodące na świecie targi maszyn rolniczych, Agritechnica oferuje odpowiednie sieci do dyskusji na temat strategii dla międzynarodowego rolnictwa, skupiając się na udanych rozwiązaniach technicznych dla regionów i krajów.

Od klimatu i nawodniania po cyfryzację

"Międzynarodowy Dzień Rolnika jest idealną platformą dla praktyków i agrobiznesu do znalezienia specjalistycznych informacji na temat rozwiązań technicznych dostosowanych do konkretnej lokalizacji. Agritechnica ze swoim pełnym programem wystawienniczym i informacyjnym dla francuskich i polskich rolników, daje impuls do kluczowych wyzwań rolniczych stojących przed tymi dwoma narodami z bogatą tradycją rolniczą – od zmian klimatu po technologię nawadniania i cyfryzację" — mówi Timo Zipf, kierownik projektu Agritechnica. Francja i Polska oferują wiele przykładów najlepszych praktyk w zakresie produkcji roślinnej, które mogą dostarczyć cennych lekcji rolnikom na całym świecie.

82 firmy z Francji i 53 z Polski

image

Wstęp na targi Agritechnica będzie bezpłatny dla gości z Francji i Polski podczas Międzynarodowego Dnia Rolników, czyli 14 listopada. Pakiety podróżne i wsparcie z Francji i Polski ułatwią zaplanowanie wizyty na targach.

FOTO:

Wstęp na targi Agritechnica będzie bezpłatny dla gości z Francji i Polski podczas Międzynarodowego Dnia Rolników, czyli 14 listopada. Pakiety podróżne i wsparcie z Francji i Polski ułatwią zaplanowanie wizyty na targach. Aktualny stan to 82 firmy z Francji i 53 firmy z Polski, które potwierdziły udział w targach.

Polska i Francja tradycyjnie są mocno obecne na targach Agritechnica. Ich wystawcy oferują wiele innowacji wiedzę techniczną, a rolnicy z tych krajów licznie odwiedzają targi, podejmując decyzje inwestycyjne odnośnie maszyn, które przygotują ich gospodarstwo na przyszłość. Dzięki lokalnemu podejściu, Międzynarodowy Dzień Rolników wniesie ważny wkład w temat przewodni targów Agritechnica "Zielona gospodarka", który oznacza, w jaki sposób nowe koncepcje i pionierskie innowacje zapewniają produktywność rolnictwa, a jednocześnie chronią przyrodę i środowisko.

Najlepsze rozwiązania dla rolnictwa

Celem Międzynarodowego Dnia Rolników, którego premiera odbyła się w 2019 r., jest przedstawienie przykładów najlepszych praktyk oraz zbadanie wyzwań i rozwiązań stojących przed rolnikami w kluczowych regionach rolniczych. Wydarzenie zainteresuje nie tylko francuskich i polskich rolników, ale także tych z Europy i świata, którzy dostrzegają w tych państwach znamiona postępu technicznego w produkcji roślinnej.

opr. i fot. Jan Józefowicz, źródło: Agritechnica

22. lipiec 2024 15:38