StoryEditorAgregat uprawowy

Agregat Agro-Tom ST-U i UPH Premium [polskie kultywatory do uprawy przedsiewnej]

Kompaktowy agregat uprawowy Agro-Tom ST-U szczególnie sprawdza się w warunkach, kiedy na polu mamy zwięzłą i zbryloną glebę, która wymaga dokładnej uprawy oraz pozostawienia równej powierzchni pola.

Agregat uprawowy ST-U występuje w dwóch szerokościach roboczych 8 i 10 m. Przeznaczony jest do uprawy pod rośliny wymagające dokładnej obróbki gleby, takie jak: burak cukrowy, rzepak, kukurydza, warzywa oraz inne rośliny uprawowe. ST-U wyposażony jest w zęby sprężynowe oraz 8 wałów (płaskownikowych lub rurowych) i wały crosskill. Zęby sprężynowe spulchniają glebę, a zadaniem wałów jest ugniecenie i wyrównanie warstwy gleby, poprawa struktury warstwy siewnej i rozdrobnienia grudek ziemi. Następnym elementem roboczym są włóki, które wyrównują glebę.

image

Dane techniczne agregatu Agro-Tom ST-U.

FOTO: firmowe

Własny układ jezdny

Maszyna w wersji 8-m ma 44 zęby, waży 6500 kg i potrzebuje do pracy ciągnika co najmniej 280 KM. Większy 10 m model wyposażony jest w 56 zębów, waży 7800 kg i wymaga traktora o mocy min. 340 KM. Głębokość pracy regulowana jest poprzez zmianę położenia redlic. Za dopłatą głębokość może być regulowana hydraulicznie. Agregat ma własny układ jezdny, składany na czas transportu hydraulicznie, dzięki czemu jego szerokość nie przekracza 3 m i może przemieszczać się po drogach publicznych. Cena 8-m agregatu ST-U w podstawowym wyposażeniu zaczyna się od 164 500 zł netto.

image
FOTO: firmowe

Agregat UPH Premium

Kolejnym agregatem do uprawy w ofercie Agro-Tom jest agregat UPH Premium.

image

Dane techniczne agregatu Agro-Tom UPH Premium.

FOTO: firmowe

Maszyna wyposażona jest w podwójne zęby sprężynowe umieszczone na 3-rzędowej sekcji roboczej, która regulowana jest hydraulicznie. Oprócz tego agregat ma wały płaskownikowe lub rurowe Ø 500 i wał crosskill Ø 500. UPH Premium występuje w szerokościach 5, 6, 7 i 8 m. Cena najmniejszego modelu zaczyna się od 97 tys. zł netto.

image
FOTO: firmowe

Producent z Pogorzeli w gamie agregatów uprawowych ma jeszcze agregat KMH (3,5, 4,0, 4.5, 5,0 i  6.0 m), kompaktowy agregat UP (2,5, 3,0, 3,5, 4,0 m), agregat KM (2,5, 3,0 m), agregat UPH (4,0, 4,5, 5,0, 6,0 m) i agregat talerzowy frontowy FPT (3,0, 4,0 m).

18. maj 2024 14:21