StoryEditor

Agrarada w rękach Grupy Grimme

Agrarada, polski dystrybutor maszyn rolniczych z Brzezimierza nieopodal Wrocławia, od 15 czerwca 2023 r. należy do Grupy Grimme z Damme.
22.06.2023., 08:45h

Przedsiębiorstwo założone w 1999 roku przez JohanaKruijthoffa od początku swojej działalności specjalizowało się w handlu maszynami do ziemniaków, warzyw i buraków. Firma Grimme była pierwszym dostawcą Agrarady i przez ponad 20 lat z powodzeniem współpracowała z tym przedsiębiorstwem. Sieć sprzedaży i serwisu Agrarady obejmuje całą Polskę i zachodnią Ukrainę.

Wzmocnienie rynku

– Polska jest jednym z najważniejszych obszarów upraw w Europie. Ten krok pozwala nam wzmocnić naszą pozycję na rynku – mówi Sebastian Talg, dyrektor naczelny Fabryki Maszyn Rolniczych Grimme. Klienci z Polski i z Ukrainy mogą nadal liczyć na kompetentną sprzedaż, niezawodny serwis i szybkie zaopatrzenie w części zamienne. Wszystkim 20 pracownikom przedstawimy ofertę przejęcia – dodaje Dr. Michael Tönnies, dyrektor naczelny Grupy Grimme.

image

Agrarada została założona w 1999 roku przez Holendra JohanaKruijthoffa, który już wcześniej był zaangażowany w uprawę ziemniaków w swoim kraju.

FOTO: Grimme

– Włożyliśmy sporo energii i serca w to przedsiębiorstwo i cieszy nas, że Grimme zamierza to kontynuować i dalej rozwijać. Nasi pracownicy znają firmę Grimme i wiedzą, że mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość – podkreśla założyciel JohanKruijthoff i wspólnik Arek Brzyski.

Grimme działa w Polsce już od ponad 40 lat. W 2010 roku w Środzie Wielkopolskiej, 30 km od Poznania, powstała własna spółka handlowo-serwisowa. Ośmiu pracowników Grimme Polska wspiera partnerów handlowych i serwisowych na miejscu i pełni funkcję łącznika między zakładem w Damme i Premium Partnerami.

Nieco historii

Agrarada została założona w 1999 roku przez Holendra JohanaKruijthoffa, który już wcześniej był zaangażowany w uprawę ziemniaków w swoim kraju. Jeden z pierwszych pracowników, Arek Brzyski, został w 2004 roku wspólnikiem w firmie. Dzisiaj Agrarada zatrudnia 20 pracowników, a od 2017 roku firma oferuje również sprzedaż online części zamiennych. Od roku 2000 Agrarada sprzedaje maszyny rolnicze na Ukrainę i utrzymuje tam od 2019 roku oddział w Korczowie (obwód lwowski).

opr. Jan Józefowicz, źródło: Grupa Grimme

22. lipiec 2024 16:40