StoryEditor

AGCO rośnie w siłę włączając Next Farming do swego portfolio

Koncern AGCO przejmuje cyfrowe rozwiązania dla rolnictwa Next Farming, które opracowała firma FarmFacts, wydzielona w listopadzie ze struktur BayWa. Jakie przyniesie to korzyści dla użytkowników?

Kto jest odpowiedzialny za Farmfacts?

Farmfacts było w rękach BayWa od 2015 roku i miało dla firmy ogromne znaczenie.

- Nabycie FarmFacts w 2015 r. uczyniło nas liderem rynku inteligentnego rolnictwa w Niemczech powiedział Marcus Pöllinger dyrektor generalny BayWa AG.

Co to Next Farming?

Next Farming jest systemem stworzonym przez firmę FarmFacts. Głównym zadaniem programu jest łatwe, ale precyzyjne zarządzanie gospodarstwem. Rozwiązanie służy między innymi do kontroli floty maszyn, zarządzania dokumentami, zbierania danych pogodowych itp. Poza tym rolnik jest w stanie zarządzać swoimi polami dokumentując uprawy i zabiegi agrotechniczne.

Według szacunków firmy FarmFacts aż 30% gruntów rolnych w Niemczech zarządzane przez rolników za pośrednictwem systemu Next Farming.

Co AGCO zyska na przejęciu Next Farming?

Celem amerykańskiego koncernu jest wprowadzenie technologii danych w chmurze do Next Farming rozwiązań umożliwiających przesyłanie danych i analizowanie ich w systemach rozproszonych (w tzw. chmurze). Ma to poprawić wydajność, bezpieczeństwo i efektywność systemu.

Thomas Dibbern, dyrektor zarządzający FarmFacts tak powiedział o transakcji:

- Jesteśmy dumni, że opracowaliśmy system zarządzania gospodarstwem - Next Farming, który stanie się teraz kluczową częścią strategii cyfryzacji AGCO. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, którzy nieustannie ulepszali nasze rozwiązania[…] Wspólnie ustanowiliśmy fundament pod cyfryzację rolnictwa.

opr. bd

21. maj 2024 05:19