StoryEditor

Jak Massey Ferguson ogranicza wpływ produkcji na środowisko?

Zakład w Beauvais we Francji, gdzie powstają ciągniki Massey Ferguson, otrzymał certyfikat ISO 14001 dla swojego Systemu Zarządzania Środowiskowego (EMS). Producent stawia na efektywne wykorzystanie zasobów i minimalizację wpływu na środkowisko.
14.03.2024., 06:00h

Firma wprost nazywa swój zakład w Beauvais globalnym centrum doskonałości w zakresie projektowania i produkcji ciągników MF – nic dodać, nic ująć! ISO 14001 to międzynarodowa norma, która zapewnia firmom ramy pomagające identyfikować, monitorować i kontrolować ich efektywność środowiskową przez efektywne wykorzystanie zasobów, minimalizację odpadów i redukcję wpływu na środowisko, w oparciu o ich własne priorytety i cele.

Zmniejszyć ślad środowiskowego działalności i usług

Przyznana pod koniec stycznia 2024 r. przez Apave certyfikacja EMS kampusu Massey Ferguson w Beauvais we Francji według najbardziej uznanych standardów na świecie świadczy o zaangażowaniu AGCO w zmniejszanie śladu środowiskowego swojej działalności i usług, a także w podejmowanie konkretnych działań na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.

– Zobowiązujemy się do wyznaczenia w najbliższym czasie redukcji emisji w całej działalności. Uzyskanie certyfikatu ISO 14001 pomaga rozwijać zrównoważone praktyki we wszystkich obszarach naszej działalności, w tym w zakresie wody, odpadów, energii i emisji – powiedział Thierry Lhotte, wiceprezes i dyrektor zarządzający MF na Europę i Bliski Wschód.

image
Od 2023 roku marka Massey Ferguson zobowiązała się do prowadzenia działalności jako odpowiedzialna firma i zdefiniowała 4 filary zrównoważonego rozwoju z ambitnymi celami, które mają kierować wszystkimi jej praktykami i rozwojem biznesu.
FOTO: Jan Józefowicz

Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko

– Opracowując formalny system zarządzania środowiskowego z certyfikatem ISO 14001, nasi dealerzy, dystrybutorzy i klienci końcowi mogą być pewni, że przestrzegamy najlepszych praktyk, które zarządzają i minimalizują nasz wpływ na środowisko, a także zapewniają klientom rozwiązania wspierające ich przejście na bardziej zrównoważone praktyki. To ważne osiągnięcie i bezpośredni rezultat zaangażowania i ciężkiej pracy naszych zespołów – mówi Thierry Lhotte.

W ostatnich latach społeczna odpowiedzialność biznesu stała się integralną częścią strategii AGCO. Od 2023 roku marka Massey Ferguson zobowiązała się do prowadzenia działalności jako odpowiedzialna firma i zdefiniowała 4 filary zrównoważonego rozwoju z ambitnymi celami, które mają kierować wszystkimi jej praktykami i rozwojem biznesu.

– Nasze 4 filary zrównoważonego wzrostu obejmują zrównoważone rozwiązania dla rolników, zrównoważone operacje, potencjał i zaangażowanie ludzi oraz tworzenie wartości w naszym lokalnym ekosystemie" – dodaje Thierry Lhotte.

image
Troska o środowisko naturalne jest od dawna wpisana w misję marki Massey Ferguson z koncernu AGCO.
FOTO: Jan Józefowicz

Korzyść dla klientów i środowiska

– Troska o środowisko naturalne jest od dawna wpisana w misję naszej marki. Wielkie podziękowania dla zespołu, który nadzorował proces certyfikacji w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jestem dumny z naszych zespołów w Beauvais i z pozytywnego sygnału, jaki ten certyfikat wysyła po bezprecedensowych czasach, przez które przeszliśmy – dodaje Thierry Lhotte i podsumowuje. – Wreszcie, certyfikat ISO 14001 stanowi podstawę naszych ambitnych celów w zakresie zmniejszenia wpływu działalności na środowisko i uzupełnia certyfikat ISO 9001 przyznawany od lipca 2015 r., potwierdzając ustanowienie najlepszej możliwej i zrównoważonej organizacji, która spełnia wymagania swojej działalności z korzyścią dla naszych klientów, dzięki systemowi zarządzania jakością.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Massey Ferguson

19. maj 2024 13:50