StoryEditor

Agrihandler rozszerza ofertę o markę Horizon

Firma Agrihandler i Horizon Agriculture osiągnęły porozumienie o współpracy w zakresie dystrybucji maszyn w Polsce.

20.01.2021., 00:00hPowstała w maju 2020 roku firma Agrihandler, która jest spółką córką firmy Interhandler, rozszerza swoją ofertę produktową o maszyny marki Horizon Agriculture. Agrihandler Sp. zo.o. będzie wyłącznym dystrybutorem produktów tej marki na rynku polskim. To już 7 marka w ofercie firmy, która mocno stawia na angielskie i holenderskie maszyny. Są nimi marki:

  • JCB Agri – ciągniki rodem z Anglii,

  • Vervaet – m.in. samojezdne beczkowozy Hydro Trike, o których pisaliśmy TUTAJ,

  • Schuitemaker – specjalista od maszyn do zbioru zielonek i karmienia bydła, o przyczepie Rapide 8400 pisaliśmy TUTAJ,

  • Veenhuis – holenderski specjalista od maszyn i urządzeń do dystrybucji nawozów naturalnych,

  • Amazone,

  • Evers Agro.

Horizon Agriculture w Polsce

Agrihandler informuje, że w najbliższym czasie zostaną dostarczone pierwsze maszyny Horizon: siewnik DSX no till do siewu bez uprawy oraz PPX – siewnik precyzyjny z technologią Precision Planting. Jednym z głównych elementów promocyjnych tych maszyn będą pokazy bezpośrednio na polach rolników.

Krótka historia firmy Horizon

Firma Horizon powstała na bazie historycznych powiązań rodzinnych ze sprzętem rolniczym i praktyką inżynierską. George Sly – agronom i były dyrektor Sly France 14 lat temu założył firmę Sly Agri. Główną placówką firmy było 300-hektarowe gospodarstwo rodziny Sly w South Lincolnshire (Wielka Brytania). W 2019 roku firma została przemianowana na Horizon Agriculture, której zadaniem jest produkcja nowoczesnych maszyn umożliwiających prowadzenie upraw w sposób zrównoważony, mając na uwadze ochronę środowisko naturalne.

opr. aj

fot. firmowe

28. wrzesień 2022 17:29