StoryEditorNowości na rynku

Co McHale zmienił w nowej prasoowijarce Fusion 4?

Nowa generacja prasoowijarek Fusion 4 zyska nie tylko nową stylistykę. McHale zapowiada również kilka zmian zwiększających wydajność pra

17.09.2022., 19:40h

McHale Fusion 4 Pro i Plus

Prasoowijarki Fusion 4, podobnie jak w obecnie, będą również dostępne w trzech wersjach: standardowej, Pro i Plus. W dwóch ostatnich modelach znajdzie się sterowanie za pomocą ISOBUS. Większość użytkowników nowej prasy Fusion zauważy jednak różnicę w zakresie zbierania materiału.

 

Mocniejszy układ napędowy podbieracza

Poprawiono kanał podawania, zlokalizowany za pięciorzędowym podbieraczem sterowanym tarczą krzywkową. W wyposażeniu opcjonalnym jest również bezkrzywkowy podbieracz sześciorzędowy. Zastosowano w nim mocniejszy układ napędowy, co powinno wydłużyć jego żywotność. Podbieracz o szerokości 2,10 m zyskał dodatkowe zęby, więc jest szerszy od tego, który był w starszej wersji. Zwężono również kanał doprowadzający materiał do rotoru, a płytę za rotorem zamieniono na palce.

 

Mocniejsze sprzęgło w McHale Fusion 4

Wszystkie 3 wersje będą standardowo wyposażone w WOM 540 obr./min, a w opcji 1000 obr./min. Większa prędkość przy zwiększonym momencie obrotowym ma zmniejszyć chwilowe obciążenia maksymalne układu napędowego. Sprzęgło przeciążeniowe jest mocniejsze o ok. 10%, więc ryzyko zapchania jest mniejsze. Gdy jednak dojdzie do zadławienia prasy, dla łagodniejszego rozruchu, można wybrać WOM 540. McHale zaleca pracę z prędkością 890 obr./min, ponieważ niższa prędkość obrotowa silnika oznacza mniejsze zużycie paliwa.

 

Większy hamulec siatki w Fusion 4

Fusion 4 Plus będzie miała większy hamulec siatki/folii. Jest to szczególnie korzystne w zimne dni, kiedy wiązanie folii wymaga większej rozciągliwości. Przesuwając się do tyłu, szczotki ślizgowe cięcia i przytrzymywania zmniejszają tarcie, aby wyeliminować rozdarcie w gorących lub mokrych warunkach. Mechanizm cięcia i przytrzymywania zyska hydrauliczny zawór blokujący otwarcie mechanizmu dla bezpieczniejszej i łatwiejszej konserwacji.

W McHale Fusion 4 Pro i Plus z tyłu maszyny będzie panel sterowania, dzięki czemu operator wykona szereg czynności bez konieczności powrotu do kabiny. Prasa zyska również nowe oświetlenie za panelami bocznymi, dzięki czemu łatwo będzie można wymienić siatkę lub folię nawet w nocy.

 

Terminal McHale ISO-Play 7 lub ISO-Play 12

Modele Pro i Plus będą standardowo wyposażone w elementy sterujące kompatybilne z systemem ISOBUS. Jeśli w ciągniku nie ma terminala z wyświetlaczem, można wybrać pomiędzy terminalem McHale ISO-Play 7 lub większym 12.

 

opr. aj

fot. firmowe

23. listopad 2022 00:11