StoryEditor

Fendt Katana 65 od Agravis Technik Polska


Agravis Technik Polska, wychodząc naprzeciw potrzebom dydaktycznym studentów, umożliwił im poznanie tajników sieczkarni Fendt Katana 65.

21.06.2019., 00:00h
   
Przez dwa miesiące do dyspozycji studentów Instytutu Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będzie sieczkarnia Fendt Katana 65. Maszynę udostępnił Agravis Technik Polska.
– Wspieramy kształcenie młodych ludzi, którzy być może w przyszłości będą doskonałymi kandydatami do pracy na stanowiskach handlowych lub serwisowych w branży maszynowej – mówi Joerg Denekas, prezes zarządu Agravis Technik Polska. 
A Karolina Molka, specjalista ds. marketingu Fendt Polska, która w imieniu Agravis przekazała sieczkarnię uczelni dodała, że dla studentów zaplanowano wykłady szkoleniowe z udziałem specjalistów ds. produktu marki Fendt. Zajęcia pozwoliły uczniom na korzystanie z ich wiedzy i doświadczenia. Studenci testowali maszyny pod okiem wykwalifikowanych specjalistów produktu.



Satysfakcja młodych



– Z satysfakcją obserwowałem zainteresowanie, jakie towarzyszyło młodzieży w trakcie poznawania maszyny i nowoczesnych technologii. Prezentowane systemy i ich możliwości pozwalają na osiągnięcia wysokiej jakości paszy, co przekłada się później na wydajność produkcji mlecznej czy mięsnej. Również szczególne zainteresowanie studentów budziły możliwości ustawień parametrów i kalibracji podzespołów sieczkarni – zaznacza Marcin Tomaszewski, produkt specjalista maszyn żniwnych. 



Wygoda i nowoczesność

– Studenci zwracają szczególną uwagę na to, by praca była łatwa i przyjemna. Dlatego młodych interesują dziś zasady działania maszyny, a przede wszystkim jej regulacja i różnego rodzaju systemy wspomagające pracę operatora – zauważa dr Ireneusz Kowalik. 
Z naszych informacji wynika, że przekazanie Katany to dopiero początek. Agravis planuje udostępnienie kolejnych maszyn w nowym roku akademickim w ramach wsparcia Instytutu i zachęca również inne marki do podobnych inicjatyw. 
Opr. pł
24. listopad 2024 05:53