r e k l a m a

Partner serwisu

Sześć razy Claas Lexion 750 Terra Trac

Sześć razy Claas Lexion 750 Terra Trac

Potężne kombajny wyjechały ze spółki Ulenberg w Pyrzycach do jednego z gospodarstw w woj. zachodniopomorskim o powierzchni 4000 ha.


Podstawowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji o wymianie floty kombajnów zbożowych miały indywidualne pokazy polowe maszyną Claas Lexion 750 Terra Trac. Oceniano różne opcje wyposażenia, w tym napęd gąsienicowy, dodatkowy napęd tylnych kół, system automatycznej zmiany ustawień kombajnu – Cemos Automatic, automatyczną kontrolę przepływu masy żniwnej, a także zaawansowany fotel kombajnisty.

r e k l a m a

Cemos Automatic

Zobacz także


- Podczas pokazów polowych sprawdzaliśmy działanie wielu opcji kombajnu. Jesteśmy pod ogromnym wrażenie działania systemu Cemos Automatic, który bardzo precyzyjnie automatycznie zmienia ustawienia kombajnu w zależności od zmiennych warunków zbioru - mówi Jarosław Sokół – kierownik gospodarstwa. System błyskawicznie dostosowuje parametry pracy systemy omłotu, separacji oraz czyszczenia. Dodaje, że to bardzo pomocne rozwiązanie dla naszych operatorów, którzy dzięki temu mogą uzyskać maksymalną wydajność nowych kombajnów Claas.”

Maszyna była sprawdzana na polach o różnych warunkach terenowych aby dokładnie przetestować napęd gąsienicowy Terra Trac, który gwarantuje wyższą przyczepność i jednocześnie mniejsze ugniatanie gleby. Prędkość układu jezdnego jest automatycznie sterowana za pomocą systemu Cruise Pilot, co dodatkowo wpływa na wzrost wydajności maszyny i komfortu pracy.

Konstrukcja Hybrid umożliwiająca niezależne ustawienie układu omłotowego i separującego, w zależności od warunków zbioru. Dodatkowo zapewniająca doskonałą jakość pracy w wilgotnym warunkach, dzięki temu można pracować kombajnami znacznie dłużej - wcześniej rozpocząć zbiór i później zakończyć go w ciągu dnia.

System telematyczny


- W pełni wykorzystujemy systemy rolnictwa precyzyjnego, dlatego system telematyczny z automatyczną dokumentacją sprawdził się nawet podczas bardzo intensywnych prac w trakcie testów - wyjaśnia Jarosław Sokół. Dzięki temu będziemy mieli możliwość ciągłego wglądu do parametrów i dokumentacji naszych nowych kombajnów na telefonach i komputerach biurowych. Pozwoli to śledzić pracę sześciu kombajnów Claas i porównywać ustawienia bez ruszania się zza biurka. Do ostatecznej decyzji o zakupie przekonało nas zdecydowanie niższe zużycie paliwa w kombajnie Claas w porównaniu z dotychczas użytkowanymi  podsumowuje - kierownik gospodarstwa.

W ramach rozliczenia...


Inwestycja w sześć nowych kombajnów z firmy Ulenberg, która od 10 lat jest dilerem tej marki, została przeprowadzona w finansowaniu Claas Financial Services, natomiast dotychczasowe kombajny z gospodarstwa zostały odebrane w ramach rozliczenia przez Centrum Maszyn Używanych Claas Polska.

Początkowo spółka Ulenberg oferowała maszyny Claas oraz części i serwis w jednej lokalizacji w miejscowości Główczyce. Tam mieści się główna siedziba firmy należącej do Mirosława Ulenberga. Obecnie ma cztery punkty sprzedaży, oprócz Główczyc także w Rymaniu, w Malechówku i Pyrzycach.

opr. jj

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także