r e k l a m a

Partner serwisu

Schuitemaker i Veenhuis łączą siły

Schuitemaker i Veenhuis łączą siły

Firmy Schuitemaker Machines z Rijssen i Veenhuis Machines z Raalte podjęły decyzję o współpracy. Dwie holenderskie marki posiadające w swoim portfolio maszyny do dystrybucji płynnych nawozów pochodzenia zwierzęcego ogłosiły, że planują połączyć siły jeszcze w 2019 roku.r e k l a m a

Współpraca Schuitemaker i Veenhuis

Pod koniec kwietnia dwie holenderskie przedsiębiorstwa produkujące maszyny do dystrybucji nawozów organicznych i utrzymania hodowli zwierząt podjęły decyzję o podjęciu współpracy. Ma to nastąpić jeszcze w 2019 roku. Jednocześnie informują, że obydwie marki nadal pozostaną na rynku. Wspólnie będą inwestować w innowacje technologiczne, rozwój produktów i poprawę procesów produkcji i dystrybucji.


– Widzimy dużą wartość dodaną we wspólnych projektach, nie tylko w zakresie innowacyjności i produkcji, ale także sprzedaży, marketingu i innych sektorach, których będziemy działać razem – mówią zgodnie Gerrit de Graaf prezes Schuitemaker oraz Walter Veenhuis prezes Veenhuis.


Veenhuis Machines

Historia firmy Veenhuis Machines rozpoczęła się w 1938 r. od kuźni założonej przez Theo Veenhuis w miejscowości Raalte w Holandii. Na przestrzeni lat marka ewoluowała jako specjalista w produkcji maszyn przeznaczonych do płynnych nawozów organicznych. W swojej ofercie posiada mieszadła, beczki i adaptery do dystrybucji gnojowicy zarówno na polach uprawnych, jak i trwałych użytkach zielonych.


Schuitemaker Machines

Szerszą gamę maszyn oferuje Schuitemaker Machines. Historia marki sięga roku 1919, kiedy to Johan Schuitemaker Senior rozpoczął produkcję maszyn rolniczych niedaleko wsi  Rijssen-Wierden. Obecna działalność firmy skupia się na produkcji przyczep skorupowych, objętościowych i samozaładowczych do transportu zielonki, maszyn do dystrybucji nawozów naturalnych płynnych i stałych oraz paszowozów. Najnowszym „dzieckiem” holenderskiej marki jest Innovado czyli autonomiczny pojazd do zadawania pasz objętościowych.

Wadinko nabywa udziały w Schuitemaker

W listopadzie 2018 roku część udziałów w Schuitemaker Machines nabyła spółka inwestycyjna Wadinko N.V. z Zwolle (Holandia). Zdobyty w ten sposób kapitał jest przeznaczony na opracowanie i wdrożenie nowej strategii rozwoju przedsiębiorstwa i udoskonalenie produktów.

opr. aj
fot. Jakubek

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także