r e k l a m a

Partner serwisu

Rauch – nowa hala testowa rozsiewaczy nawozu

Rauch – nowa hala testowa rozsiewaczy nawozu

Firma Rauch otworzyła nową halę do testowania rozsiewaczy nawozu. Wydarzenie miało miejsce 9 maja. W pełni klimatyzowana hala o powierzchni 1235 m2 umożliwiająca sprawdzanie równomierności rozsiewania nawozów na szerokość nawet do 75 m, to inwestycja warta prawie 2,5 miliona euro. 

9. maja 2019 roku w Baden Airpark w Rheinmünster, Rauch otworzył nową halę do testowania rozsiewaczy nawozów. Inwestycja była warta niecałe 2,5 miliona euro. Zgodnie z zapewnieniami producenta jest to najnowocześniejsza hala testowa w Europie. Powierzchnia pomieszczenia w całkowicie klimatyzowanej hali to prawie 1235 m2. Została zaprojektowana z myślą o testowaniu przyszłych projektów Rauch, gdyż umożliwia prowadzenie testów rozsiewaczy, których szerokość robocza mogłaby wynosić do 75 m. 

r e k l a m a

Hala testowa Rauch
Hala testowa Rauch umożliwia sprawdzanie równomierności dystrybucji nawozów na szerokości nawet 75 metrów.

Rauch - 3000 testów rocznie

W pełni zautomatyzowane czujniki tensometryczne połączone z 88. tacami wyłapującymi granulki nawozu, umożliwiają otrzymanie szybkich i dokładnych wyników równomierności dystrybucji granulek dla rozsiewaczy nawozów dostępnych obecnie, jak również dla przyszłych nowych rozwiązań. Każdego roku w nowej hali zostanie przeprowadzonych około 3000 testów. 

- Od ponad 95 lat Rauch reprezentuje niezawodną technologię i najwyższą precyzję w dozowaniu i dystrybucji nawozów i nasion. Cieszę się, że kontynuujemy tę tradycję, budując tę halę testową - powiedział Hermann Rauch, dyrektor zarządzający.

Hala testowa Rauch
Rauch otworzył halę testową o powierzchni 1235 m2, która kosztowała prawie 2,5 mln euro.

Korzyści dla rolnika

Jak podkreśla producent, dzięki nowej hali dla każdego modelu rozsiewacza Rauch powstaną bardziej precyzyjne specyfikacje ustawień maszyny dla najbardziej zróżnicowanych granulowanych nawozów. Pozwoli to zaoszczędzić do 10% kosztów związanych z nawożeniem i jednocześnie lepiej chronić środowisko.

- Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że możemy wyznaczyć nowe standardy w rozwoju i optymalizacji naszych innowacyjnych rozsiewaczy nawozów w tej hali testowej. Przyniesie to korzyści zarówno rolnikom, jak i środowisku - podkreślił członek zarządu Rauch, Volker Stöcklin.


opr. aj
fot. firmowe

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także