r e k l a m a

Partner serwisu

Podgląd plonów dzięki instalacji fotowoltaicznej

Podgląd plonów dzięki instalacji fotowoltaicznej

SolarSpot nawiązał współpracę z 365FarmNet, dzięki czemu rolnicy zamawiający instalację fotowoltaiczną będą mieli dostęp do modułu Crop View pomocnego w zarządzaniu gospodarstwem.  

Rozwój w sektorze rolnym

SolarSpot jest spółką z branży OZE, zajmującą się doradztwem, wsparciem w uzyskaniu dofinansowania, projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych, z monitoringiem i serwisem. Od roku firma działa także w sektorze rolnym, gdzie zespół specjalistów dostosowuje rozwiązania OZE do potrzeb rolników. Chcąc rozwijać się w tym segmencie, w czasie Centralnych Targów Rolnych w Nadarzynie, które odbyły się w ostatni weekend listopada, spółka nawiązała współpracę z dostawcą oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym 365FarmNet.

Nowoczesne możliwości oszczędzania

W skutek kooperacji, nowi klienci SolarSpot otrzymają roczny bezpłatny dostęp do modułu Crop View w aplikacji 365FarmNet i wdrożenie oprogramowania wraz ze szkoleniem z dostępnych funkcjonalności przez specjalistów dostawcy oprogramownia.

r e k l a m a

– Rosnące koszty energii elektrycznej i nawozów azotowych to duży problem dla sektora Agro, dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie, które w kompleksowy sposób pozwala wesprzeć rolnika w jego  codziennych wyzwaniach –  mówi Ryszard Czajka, Dyrektor Sprzedaży ds. Agro z SolarSpot. – Zwiększyliśmy oszczędności dla gospodarki rolnej możliwe do uzyskania przy profesjonalnym wykorzystaniu systemów fotowoltaicznych od firmy SolarSpot o oszczędności wynikające z optymalizacji nawożenia roślin w oparciu o moduł Crop View aplikacji 365FarmNet. Jestem przekonany, że rolnicy ceniący nowoczesne rozwiązania będą tą ofertą zainteresowani – dodaje Ryszard Czajka.

Jak to działa?

365FarmNet to oprogramowanie dla rolników, pomagające w prowadzeniu dokumentacji polowych i w zarządzaniu gospodarstwem, pozwalające na analizę wyników i realizację wymagań krajowych i unijnych. W podstawowej wersji aplikacja jest darmowa, a użytkownicy mają do dyspozycji m.in. interaktywne karty pól, rejestr środków ochrony roślin, wyniki i analizy, kalendarz, pogodę oraz aplikacje mobilne. Darmową wersję można rozbudować o moduły dodatkowe, które są płatne w abonamencie miesięcznym.

Jedną z płatnych opcji oprogramowania jest moduł Crop View, który na podstawie danych satelitarnych monitoruje rozwój roślin na polach. Aplikacja przedstawia mapy potencjału plonowania oraz mapy aplikacyjne, pomocne przy siewie i nawożeniu. Plusem tego rozwiązania jest oszczędność środków z korzyścią dla środowiska.

– Wychodząc naprzeciw trendom rosnących kosztów środków produkcji w rolnictwie, podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy z firmą SolarSpot w celu szerszego propagowania wiedzy i doradztwa na temat rolnictwa precyzyjnego wśród naszych rolników, które w obecnych czasach staje się nieodzowne do utrzymania lub zwiększania rentowności produkcji roślinnej i wbrew ogólnym opiniom na rynku nie jest wcale drogim rozwiązaniem – mówi Jarosław Adamczak, Dyrektor Zarządzający 365FarmNet w Polsce – Zmienny wysiew nasion, jak i zmienne nawożenie dzięki aplikacji Crop View stało się niezwykle łatwe i daje wymierne korzyści i oszczędności widoczne natychmiast w portfelu rolnika – podsumowuje Jarosław Adamczak.

opr. al
fot. SolarSpot

Zobacz także