r e k l a m a

Partner serwisu

Lemken Solitair sieje nasiona i aplikuje nawóz

Lemken Solitair sieje nasiona i aplikuje nawóz

Niecały rok po wprowadzeniu na rynek siewnika pneumatycznego Solitair 9+ firma Lemken wprowadza teraz nową wersję „Duo” z dzielonym zbiornikiem. Maszyna ta ma możliwość jednoczesnego wysiewu nasion, nawozu lub poplonów.

Zbiornik na nasiona w Lemken Solitair 9+ Duo ma pojemność 1850 litrów. Jego pojemność można podzielić w zależności od potrzeb 50/50 lub 60/40. Dzięki temu możliwe są dwa warianty zastosowania.


Nawóz i nasiona w jednej redlicy

W wersji „single shot” nasiona i nawóz są łączone za dwoma aparatami wysiewającymi w każdym z dwóch segmentów zbiornika. Poszczególne komponenty są prowadzone przez rurę nasienną do redlic dwutarczowych i odkładane w bruździe siewnej. Pozwala to siewnikowi Lemken Solitair 9+ Duo na dodanie odpowiedniej dawki początkowej nawozu do siewu zimowego lub kompletnego nawożenia w siewie roślin jarych. Z rozdzielaczami zintegrowany jest automatyczny mechanizm ścieżek technologicznych.

Różna głębokość wysiewu 

W systemie „double shot” dwa rodzaje nasion przepływają oddzielnie do redlicy dwutarczowej przez podwójne rozdzielacze w dwóch przewodach nasiennych. Można je następnie rozsiewać w jednym rzędzie, tak jak w przypadku metody pojedynczego strzału, lub oddzielnie i naprzemiennie w dwóch rzędach po szybkiej wymianie zakładek ścieżek technologicznych  w rozdzielaczu. Ponadto głębokość odkładania co drugiego rzędu można regulować oddzielnie za pomocą rolki dociskowej do różnicy 5 cm. Pozwala to na umieszczenie dwóch różnych nasion na różnych, optymalnych głębokościach siewu lub nawożenie międzyrzędowe podczas siewu.

Od nowego roku w sprzedaży

Lemken Solitair 9+ Duo jest dostępny w szerokościach roboczych trzech i czterech metrów. Zamówienia są przyjmowane teraz; pełna dostępność planowana jest na styczeń 2022 r.

opr.łs
fot. firmowe

Zobacz także