r e k l a m a

Partner serwisu

John Deere i nagroda za technikę uprawy gleby

John Deere i nagroda za technikę uprawy gleby

John Deere otrzymuje nagrodę European Land and Soil Management Award Jury za czujnik podczerwieni Manure Sensing.

John Deere Manure Sensing. To czujnik podczerwieni (NIR), używany w HarvestLab 3000, który mierzy zawartość substancji odżywczych w aplikowanej gnojowicy. Ta zaawansowana technologia została nagrodzona specjalnym uznaniem przez „European Land and Soil Management Award Jury” pod patronatem Komisji Europejskiej (wspólnego centrum badawczego DG) przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Wiedniu (BOKU).
Nagroda została przyznana podczas Forum Rolnictwa (FFA) organizowanego przez Europejską Organizację Posiadaczy Ziemskich (ELO) za „Przełom w technice uprawy gleby”. Jury podkreśliło wybitny wpływ technologii w zarządzanie uprawami i praktyczną redukcję zagrożeń dla gleby. 
– W imieniu Komisji Europejskiej chciałbym pogratulować firmie John Deere tej niezwykłej technologii oraz osiągnięć. To jest właśnie ten rodzaj innowacji, które UE chce promować i tym samym inspirować naszą politykę dla bardziej zrównoważonego rolnictwa – powiedział Daniel Calleja Crespo, dyrektor generalny środowiska w Komisji Europejskiej.

Co może HarvestLab 3000?

r e k l a m a

HarvestLab 3000 zapewnia rolnikom oraz usługodawcom nową technologię do bardziej zrównoważonego zarządzania składem wartości odżywczych w glebie oraz udoskonalenie skuteczności używania nawozów naturalnych. Jego celem jest zapobieganie nadmiernej lub niewystarczającej dawki gnojowicy, dzięki stałemu pomiarowi jej zawartości składników odżywczych podczas aplikacji. 
John Deere Manure Sensing pozwala dozować azot, fosfor i potas precyzyjnie w oparciu o zadaną i/lub maksymalną dawkę kg/ha. Składniki oraz zaaplikowana objętość są dokumentowane w systemie, co pozwala utworzyć mapy aplikacyjne.
Prestiżowa nagroda przyznana przez jury jest potwierdzeniem wysiłków zespołu rolników, naukowców i sektora prywatnego w promocji dobrej praktyki na poziomie UE. Zwiększa ona również świadomość potrzeby ochrony gleby w rolnictwie na szczeblu lokalnym, krajowym i europejskim. 
Opr. pł

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także