r e k l a m a

Partner serwisu

CX z Płocka trafił do Kielc

CX z Płocka trafił do Kielc

Dlaczego na kombajnie CX 6.80 marki New Holland umieszczono polską flagę? Odpowiedź jest prosta – te maszyny powstają już w Płocku!

Na stoisku New Hollanda na targach Agrotech po raz pierwszy można było zobaczyć nowy kombajn produkowany w Płocku. Mowa tu o modelu z serii CX, które dawniej wytwarzano w Zedelgem w Belgii. Produkcja tych maszyn na polskiej ziemi ruszyła w połowie lutego 2019 r.
Zanim do tego doszło firma solidnie przygotowała się do tego zadania. Najpierw powstała hala produkcyjna., którą oddano do użytku w listopadzie ub.r. 


Lata doświadczeń

r e k l a m a


Płocki zakład ma doświadczenie w wytwarzaniu podzespołów do maszyn CX, bo produkowano je w Polsce od wielu lat. Wśród nich był przenośnik pochyły, cała młocarnia, rama dolna kombajnu, klepiska i sita, a także pomosty pod kabiną. Gotowe podzespoły takie jak silniki przychodzą z Włoch. Poza tym do Zedelgem trafiały przenośniki ziarnowe i kłosowe. Kombajny CX będą produkowane równolegle w Belgii i w Płocku do czerwca br., później już tylko w Polsce. Trzeba dodać, że kombajny CX będą u nas dostępne od kwietnia-maja br.  


Na jednej zmianie w zakładzie może powstać łącznie nawet do 10 kombajnów serii TC, CX. Gdyby praca odbywała się na 2 zmiany można by wyprodukować dwa razy więcej maszyn. Wprowadzanie do produkcji nowych modeli wpłynęło na wzrost zatrudnienia w polskiej fabryce. Z czasem do nowej hali w Płocku trafią też prasy zwijające, które teraz powstają w „starej” hali.

Na kieleckich targach New Holland wystawia także nową serię ładowarek teleskopowych o wysięgu od 6 do 9 metrów, wprowadzając przy tym nowe nazewnictwo i kolorystykę. Nazwa składa się z teraz z liter TH (ang. „Telescopic Handler” – ładowarka teleskopowa) i cyfr określających główne parametry techniczne maszyny. 
Wśród ciągników są dwa modele z limitowanej serii Fiat Centenario, której stylistyka zawiera elementy tradycji Fiata w branży ciągników. Wyrazisty kolor tzw. terakota, który przez dekady wyróżniał ciągniki Fiata nawiązuje do jubileuszu 100-lecia premiery pierwszego ciągnika marki Fiat.


Z kolei model T6.180 Dynamic Command, to nowy, wszechstronny ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem. Poza tym są lekkie maszyny budowlane New Holland dedykowane dla rolnictwa, w tym  koparko-ładowarka B115C i miniładowarka L218.
oprac. jj
fot. Jan Józefowicz

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także