r e k l a m a

Partner serwisu

Kosiarki Kuhn formują pokos

Kosiarki Kuhn formują pokos

Zawieszana kosiarka z kondycjonerem Kuhn FC9330RA ze zintegrowanymi zespołami formowania pokosu może  skoszoną z 9,3 metra trawę, zgrupować w jeden pokos w jednym przejeździe.

Szerokość pokosu można regulować w zakresie od 1,8 m do 3,6 m lub taśmy zgarniające można podnieść do góry, aby pozostawić skoszoną i kondycjonowaną trawę. Ponadto jeden z dwóch przenośników może być obsługiwany niezależnie.

Konstrukcja i redukcja masy

Kuhn twierdzi, że nowa konfiguracja ramy i ramienia nośnego przenośnika sprawia, że cała jednostka jest bardziej zwarta i stabilna niż wcześniejsze modele, a zastosowanie aluminium w ramach przenośnika taśmowego skutkuje znaczną redukcją masy.

Hydraulika

Taśmy przenośnikowe są napędzane przez dwie pompy zasilane przez dedykowany zbiornik zintegrowany z ramą centralną. Wszystkie inne funkcje robocze (składanie, podnoszenie / opuszczanie na uwrociu, zawieszenie) są napędzane przez układ hydrauliczny podłączony do ciągnika.

Kopiowanie terenu

Dokładność kopiowania terenu i precyzję cięcia zespołów tnących wspomaga hydropneumatyczny układ zawieszenia Lift Control i belki tnące Optidisc. Każda z dwóch tylnych jednostek ma szerokość roboczą 3,5 m, a zamontowana z przodu ma 3,1 m. Kuhn twierdzi, że 42 centymetrowa zakładka z każdej strony zapewnia pełne pokrycie podczas pracy na zakrętach i zboczach oraz daje całkowitą efektywną szerokość roboczą 9,3 m.

Kondycjoner

Dwie prędkości sterowane dźwignią dostosowują obrotowe kondycjonery palcami stalowymi do paszy i warunków pogodowych, a stratom plonów zapobiega płyta przenosząca umieszczona między kondycjonerami a taśmami przenośnika. Dwa warianty prędkości obrotowej kondycjonera z palcami stalowymi są sterowane dźwignią. Możemy dzięki temu dostosować parametry zbioru do wielkości plonu i warunków pogodowych, a stratom plonów zapobiega płyta umieszczona między kondycjonerami a taśmami przenośnika.

Sterowanie

Sterowanie i monitorowanie wszystkich funkcji maszyny może odbywać się za pośrednictwem terminalu pokładowego kompatybilnego z ISObus lub jednej z jednostek sterujących CCI 800 lub CCI 1200 firmy Kuhn. Najczęstszymi czynnościami można również sterować za pomocą joysticka CCI A3, który ma zintegrowany ekran do wyświetlania kluczowych funkcji. Zintegrowany inklinometr może automatycznie kontrolować prędkość taśmy przenośnika w zależności od stromości zboczy. Światła robocze LED są standardem.

opr. łs
Fot. Kuhn

Zobacz także