StoryEditor

Firma Horsch wzbogaca swoją ofertę

21.05.2020., 00:00h

Nowy system zbiorników dla siewnika do siewu bezpośredniego Horsch Avatar o szerokości roboczej  3 i 4 m nazywa się "Tripletank". Umożliwia on jednoczesny wysiew dwóch rodzajów nasion z równoczesnym podawaniem nawozu lub siew nasion w różnych mieszankach wraz z równoczesnym umieszczaniem ich na różnych głębokościach. Taka mieszanka roślin szybciej pokrywa glebę, stymuluje rozwój życia w niej, zwiększa przenikanie korzeni w głąb gleby oraz zwiększa w niej koncentrację składników pokarmowych.

Nowo opracowany i zaprojektowany zbiornik Tripletank składa się z trzech oddzielnych komór umieszczonych jedna za drugą. Całkowita objętość zbiornika wynosi 3800 litrów. Zbiornik został podzielony na trzy części w stosunku 60/10/30, co zaspakaja różne potrzeby w ramach jednego zbiornika. Do siewników Avatar SD o szerokościach roboczych 6 i 8 metrów Horsch oferuje jednostkę do wysiewu mikrogranulatu jako nawożenie startowe, granulat przeciwko ślimakom lub innych komponentów. Ponadto trzeci zbiornik jest zintegrowany z głównym. Opcjonalnie może go rozszerzyć o specjalny mikrogranulator lub standardowy zespół dozowania nasion i nawozów.

Tripletank jest wyposażony w dwie głowice rozdzielcze. Klient sam decyduje o tym, czy chce mieć wszystkie węże jednej głowicy umieszczone w dwóch rzędach po jednej stronie maszyny, czy woli, by węże prowadzące z jednej głowicy doprowadzały materiał siewny do wszystkich redlic siewnych jednego rzędu. Pierwszy wariant umożliwia użytkownikowi mechaniczne lub elektroniczne wyłączenie połowy szerokości roboczej, co zwłaszcza w przypadku nieregularnych granic pola (ostre kąty) pozwala zminimalizować nakładanie się wysiewu.

Jeśli klient decyduje się na selektywne prowadzenie węży, to węże wychodzące z lewej głowicy zasilają redlice siewne z przodu, a węże wychodzące z prawej głowicy z tyłu. Umożliwia to wysiew różnych kultur, które trzeba np. wysiać precyzyjnie na różnej głębokości. Atutem zbiornika Tripletank jest również niska wysokość napełniania, dzięki czemu jest ono znacznie ułatwione.

Horsch wprowadził również pewne nowości w kultywatorze Tiger. O ile do Terrano już od jakiegoś czasu dostępny jest podwójny wał RollPack, o tyle w Tigerza do tej pory taki wał był dostępny tylko na rynku rosyjskim i ukraińskim. Teraz podwójny wał RollPack dla serii Horsch Tiger jest do nabycia także na rynku europejskim.

Doppel RollPack Packer2

Podwójny wał RollPack nadaje się szczególnie do uprawy gleb ciężkich, ponieważ jego pierścienie umożliwiają intensywną rekonsolidację gleby i pozostawiają jednolitą strukturę powierzchni. Jest  mniej podatny na ścieranie i zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy kultywatora. Przenikające się pierścienie wału o średnicy 62 cm zapewniają dobre samooczyszczanie. Nowa wersja wału dla kultywatorów Horsch Tiger jest dostępna dla szerokości roboczych od 3 do 7,5 metra. W przeciwieństwie do wału oponowego, w którym opony spełniają również funkcję jezdną na drodze, podwójny wał RollPack w Tigerze pracuje jedynie na polu. Jego podwozie jezdne ma własne opony transportowe. Podczas jazdy po drodze wał pozostaje w spoczynku złożony z tyłu maszyny. Zwiększa to nie tylko komfort jazdy po drogach publicznych, ale także sprawia, że skręt na uwrociach jest lżejszy. W zależności od potrzeb rynkowych opcjonalnie dostępny jest też pneumatyczny lub hydrauliczny układ hamulcowy.

25. kwiecień 2024 08:58