r e k l a m a

Partner serwisu

Fendt: Mniejsze modele przyczep Tigo S i ST

Fendt: Mniejsze modele przyczep Tigo S i ST

Seria przyczep do transportu Tigo MR Profi, MR i MS została uzupełniona o modele Tigo S i ST.

Nowe modele Fendt Tigo S i ST są dostępne w wariancie z osią pojedynczą lub podwójną typu tandem, a także z trzema różnymi pojemnościami załadunkowymi mieszczącymi się w przedziale od 22 m³ do 29 m³ zgodnie z DIN. Modele jednoosiowe charakeryzują się większą zwrotnością. Te z osią typu tandem, wyróżnia lepsze rozłożenie masy na grunt. Nowy model, Fendt Tigo 100 MR Profi dysponuje pojemnością załadunkową 50 m³.

Opcje nadbudowy

Modele Tigo S i ST mogą być wyposażone w dwie różne konstrukcje. Standardowo przyczepa Tigo jest wyposażony w składane przedłużenie do pasz suchych, produent informuje, że  dobrze sprawdza się ono w przypadku ładowania siana lub niewielkiej wysokości przejazdu. Opcjonalnie dostępna jest składane hydraulicznie przedłużenie do pasz suchych. Stalowa konstrukcja została opracowana pod kątem wytwarzania kiszonek. W celu optymalnego wykorzystania maksymalnej ładowności podczas zbioru siana dostępny jest również opcjonalny zestaw do ładowania siana. Dzięki stalowym rozpórkom u góry zamiast lin możliwe jest efektywniejsze ładowanie przyczepy. Alternatywnie modele Tigo S i ST mogą być również wyposażone w plandekę ograniczającą, która utrzymuje również krótko ścięte plony.

r e k l a m a

Układ jezdny

Mimo niskiej masy własnej modele Tigo S i ST są bardzo stabilne. Jest to zasługą wyjątkowo stabilnej ramy podwozia. Producent informuje, że odporna na skręcanie spawana konstrukcja jest całkowicie odporna zarówno na skręty wzdłużne, jak i poprzeczne.

Podbieracz

Modele Tigo S i ST są wyposażone w niesterowany podbieracz z pięcioma rzędów zębów. Jego szerokość robocza to 1,80 m. Współpraca rolki dociskowej z przegrodą ma zmniejszyć tarcie i zapewnić równomierny przepływ materiału. Konstrukcja z elementami cynkowanymi ogniowo chroni podbieracz przed zużyciem spowodowanym żrącymi sokami paszowymi, rdzą i warunkami atmosferycznymi. Przekłada się to na dłuższą żywotność. Dostępne są opcjonalne sterowane koła kopiujące, które odciążają podbieracz.

Cięcie materiału

Zespół tnący z 33 nożami rozmieszczonymi na dwóch poziomach zapewnia optymalną jakość cięcia. Cięcie z małą szczeliną poprawia jakość cięcia. Standardowo modele Tigo S i ST wyposażone są w 17-ostrzową ramę do cięcia głównego. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania 16-ostrzowej ramy do cięcia kiszonki. Minimalna długość cięcia wynosi 38 mm. Liczbę noży można ustawić za pomoc dźwigni na 0, 5, 17, 21 lub 33. W przypadku zbiorów zielonki, zespół tnący do kiszonki można odchylać, a liczbę noży w głównej ramie tnącej można zmniejszyć do 5. Opcjonalnie dostępny jest  również hydraulicznie wysuwany zespół tnący.

Do pracy na zboczach...

Seria Tigo ST została opracowana specjalnie z myślą o pracy na zboczach.. Dzięki rozstawowi kół 2,12 m i obniżonej wysokości platformy od 25 do 40 cm w zależności od modelu, przyczepa Tigo charakteryzuje się niskim środkiem ciężkości. Producent zapewnia, że wpływa to na bezpieczną obsługę maszyny podczas pracy w trudnych warunkach.

Opr: łs
Fot: Fendt

Zobacz także