StoryEditor

Ciągnik LiuGong LT3604 - gigant z Chin!

Grupa maszyn budowlanych LiuGong jest jednym z dziesięciu największych producentów maszyn budowlanych na świecie. Od trzech lat pracują także przy traktorach, w tym nad modelem LT3604. Co chiński gigant kryje pod maską?
21.02.2024., 15:00h

Pierwsza ładowarka kołowa została wyprodukowana w 1966 roku, a chińska grupa maszyn budowlanych LiuGong jest obecnie jednym z liderów rynku światowego pod względem udziału w rynku. Na Międzynarodowej Wystawie Maszyn Rolniczych w Chinach firma LiuGong, zatrudniająca około 11 000 osób na całym świecie, zaprezentowała niedawno nowe ciągniki, w tym prawdziwego giganta. Przegubowy LT3604 niewątpliwie bazuje na komponentach ciężkich ładowarek kołowych LiuGong. Ciągnik wytwarza około 360 KM dzięki silnikowi Guangxi Cummins L9. Moc przekazywana jest na koła za pośrednictwem przekładni hydrostatycznej. Bezstopniowy napęd sprawia, że ​​obsługa jest wyjątkowo łatwa. Kierowca siedzi w przeprojektowanej kabinie ładowarki kołowej. LiuGong działa na rynku ciągników dopiero od 2020 roku, ale obecnie oferuje szeroką gamę ciągników od 90 KM aż do przegubowego LT3604. 

image
FOTO: maquinac.com

Ciągnik, który powstał na bazie ładowarki kołowej?

Ciągnik LiuGong LT3604 swoim wyglądem przypomina ciężkie ładowarki przegubowe LiuGong, co więcej, pojawiły się komentarza twierdzące, że w jednej ze swoich maszyn firma odwróciła kabinę i wymieniła ramię załadowcze na przedni podnośnik. Uderzają duże rozmiary maski, które na pierwszy rzut oka mogą utrudniać operatorowi widoczność. Wątpliwości budzi także promień skrętu, jaki może pokonać ciągnik, spowalniając jego pracę.

 

opr. Łukasz Siara, źródło profi.de

 

23. maj 2024 13:44